LG G6 pozuje do zdjęcia obok G5 – różnice w wymiarach zaskakują

mm Łukasz Pająk Newsy 2017-02-22

Tegoroczne flagowe smartfony mają pokazywać się razem z cienkimi ramkami wokół zdecydowanie większych wyświetlaczy. Wiemy już, że Samsung Galaxy S8 będzie tymi elementami się cechował, ale to LG z G6 jako pierwsze pokaże swoje rozwiązanie. Co ono daje? Przede wszystkim mniej zmarnowanego miejsca, a co za tym idzie zmniejszenie ogólnych rozmiarów urządzenia w stosunku do smartfonów z podobnymi wyświetlaczami.

Nie zapominajmy też, że same ekrany będą miały teraz inne proporcje (18:9), ale mimo wszystko czy ich rozmiar sprawi, że właśnie G6 i Galaxy S8 będą ogromne? Ten drugi w wydaniu z dopiskiem „+” bardzo możliwe, ale mimo wszystko skupmy się na LG, gdyż właśnie to zdjęcie propozycji tej firmy trafiło do Sieci. Nie byle jakie do tego, gdyż design nadchodzącego smartfonu jest nam doskonale znany, ale ciężko sobie wyobrazić jego rozmiar. Tym samym poznajcie G6 obok G5:

W ramach przypomnienia, zeszłoroczny model został wyposażony w 5,3-calowy wyświetlacz, podczas gdy nadchodząca premiera ma prezentować obraz na 5,7-calowym panelu. Mimo wszystko G6 jest minimalnie mniejszy od poprzednika – głównie za sprawą lepiej zorganizowanego miejsca nad i pod ekranem.

Konferencja LG, na której poznamy nowy flagowy model firmy odbędzie się za 5 dni. Jeśli jeszcze czegoś nie wiecie na temat tego smartfonu to zajrzyjcie do naszych wcześniejszych wpisów: Klik!

źródło: slashleaks • Tomasz świerżewski

  Zasadniczo jedno pytanie co wyroznia ta serie G i wyroznia go pośród konkurencji ,czy bedzie miec port podczerwieni do sterowania sprzetami domowymi jak reszta z tej serii.Jezeli nie to juz nie chce G6 zatrzymam sie na obecym G5

 • Teraz nie wiem czy czekać na ten model czy kupić V20 :c

 • Tomasz G.

  Lepsze wrogiem dobrego- bateria wystarczy na 6 godzin używania smartfona.

 • Chris

  Zaokrąglony ekran jak w Mi Mix? Czy to to tylko czarna ramka wokół ekranu jak w starożytnym One X?

  • Łukasz Pająk

   Zaokrąglony, pisaliśmy o tym wcześniej jak LG „ujawniło” nowy interfejs.

 • teges

  „Mimo wszystko G6 jest wyraźnie mniejszy od poprzednika” gdzie on jest mniejszy? Jest wręcz większy. Zero postępu.

  • Łukasz Pająk

   Jest mniejszy, ale fakt, nie wyraźnie.

  • >”Zero postępu”
   > Co? 😀

   • teges

    Jeżeli zamiast zmniejszać zabierając ramki, czynią urządzenia większymi/tak samo wielkimi, to postępu brak.
    Przez większy ekran przy tych samych gabarytach będzie się go ciężej używać, bo będzie trudniej sięgnąć do teraz bardziej oddalonych krawędzi.

 • No ja nie wiem czy wyraznie mniejsze, minimalnie mniejsze bym powiedział

  • Łukasz Pająk

   Rzeczywiście przesadziłem z tym wyraźnie, nie zauważyłem, że u dołu nie są równo położone.

 • Forest

  Coraz to mniejsze ramki może i robią wrażenie, ale im są mniejsze tym są mniej ergonomii.

  • Paweł Wróbel

   Zdanie nie ma sensu. Poza tym brak ramek nie wpływa na ergonomię negatywnie – wręcz przeciwnie większy ekran przy mniejszych rozmiarach całkowitych.

   • Filodendron

    Ale w przypadku smartfonu, ergonomia to nie tylko wykorzystanie miejsca w obudowie na rozmiar wyświetlacza. Tyczy się to również używania tego smartfonu. Im mniejsze ramki, tym więcej przypadkowych dotknięć ekranu, a co za tym idzie – bardziej problemowe korzystanie (trzeba np. cofnąć niechcianą operację/uruchomienie apki, etc.), które przekłada się na wydłużenie czasu. A jeśli wydłuża się czas na wykonanie jakiegoś zadania, to oznacza, że urządzenie nie jest ergonomiczne.

    • Paweł Wróbel

     Mniemam, że przetestowałeś już telefon, o którym się wypowiadasz i wiesz, że przypadkowe doktnięcia są problemem? Albo inaczej – ile bezramkowych urządzeń przetestowałeś żeby wypowiadać się autorytatywnie w temacie?

     • Filodendron

      Nie musiałem testować osobiście. Zrobiło to dla mnie tysiące ludzi, którzy kupili chociażby Samsunga Edge, czy inne telefony z minimalnymi ramkami. Ich wypowiedzi i narzekania właśnie na ten temat, są dużo bardziej miarodajne, niż ewentualne moje odczucia.