Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że Secure Folder dla smartfonów Samsung Galaxy S7 i S7 edge jest już w fazie testów i wkrótce pojawi się na urządzeniach. Do tej pory jednak nie znajdujemy go w oficjalnych kanałach dystrybucji, lecz możemy skorzystać z alternatywnych źródeł.

Czym jest Secure Folder? To nic innego jak folder, w którym użytkownik może przechowywać swoje pliki bez zamartwiania się o niepowołany dostęp. Nawet jeśli ktoś korzystałby z naszego smartfonu, dostęp do katalogu jest zablokowany odciskiem palca. Otworzyć zatem może go osoba, której wcześnie nadamy prawa dostępu.

Jest jednak pewien haczyk. Secure Folder miał się pojawić po aktualizacji do Androida Nougat. Niestety jak na razie nie widać go ani w Samsung Apps, ani w Sklepie Play. Jeśli jednak na Waszych Galaxy S7/S7 Edge znajduje się Android w wersji siódmej, możecie pobrać plik apk STĄD i przekonać się zaletach zabezpieczonego własnym odciskiem palca katalogu.

źródło: Sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.