Zoom optyczny w smartfonach nie jest popularny. Na rynku mieliśmy raptem kilka urządzeń, które oferowały takie rozwiązanie. Był to między innymi Samsung Galaxy S4 Zoom, którego design można określić jako dyskusyjny i osobiście bym go nie widział w roli codziennego telefonu. Na rynku mamy również Asus Zenfone Zoom, który zachowuje bryłę telefonu i potrafi trzykrotnie przybliżyć obraz. Jednak Oppo szykuje coś większego. I niedługo się tym pochwali.

Chiński producent właśnie rozesłał zaproszenia na swoją konferencję podczas targów MWC 2017 odbywających się w Barcelonie. Na obrazku z datą 27 lutego możemy zobaczyć napis „GO 5x FURTHER. So close you can feel it.”

Cóż to może oznaczać? Najprawdopodobniej to, że Oppo zaprezentuje nam już za tydzień smartfon z 5-krotnym zoomem optycznym. Byłby on wynikiem rocznej pracy i wielu badań nad mobilną fotografią. Producent ma nadzieję, że rozwiązanie 5x ujawnione w słonecznej Katalonii zainspiruje cały przemysł i pozostałych producentów, by sięgali wyżej i cały czas tworzyli produkty dające niesamowite wrażenia z użytkowania.

źródło: Trusted Reviews

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.