ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe plotki o Xiaomi Mi6 – będzie FHD i WQHD, do wyboru

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi6 już niebawem powinien doczekać się swojej oficjalnej prezentacji. Do tego czasu jednak musimy posiłkować się plotkami i przeciekami, które coraz częściej trafiają do Sieci i odsłaniają przed nami kolejne karty. Tym razem dowiemy się co nieco o rozdzielczościach ekranu oraz zastosowanych aparatach fotograficznych.

Najnowszy przeciek pochodzi z chińskiego serwisu Weibo. Jego autorem jest Reviewer_Well. Podążając za jego słowami od standardowej wersji Xiaomi Mi6 możemy oczekiwać ekranu Full HD, 4 GB RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. Z kolei model wyższy wyposażony już będzie w wyświetlacz o rozdzielczości WQHD, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Przechodząc do kwestii fotograficznej, Xiaomi Mi6 na froncie zaoferuje 8-megapikselowy aparat Sony IMX268 – ten sam znajduje się w modelu Mi Note 2. Z tyłu niestety nie uświadczymy 22,5-megapikselowej kamerki. Chiński producent postawił na 12-megapikselową IMX386 od Sony.

O Xiaomi Mi6 słyszeliśmy już wiele. Prawdopodobnie pojawi się na rynku w kilku odsłonach. Tak jak to miało miejsce w przypadku poprzedniego flagowego modelu. Chodziły również plotki mówiące o zastosowaniu jednostki MediaTek w najsłabszej wersji, jak i o większej ilości RAM. Na ten moment Xiaomi nie podało daty, w której zamierza zaprezentować swoje smartfony na rok 2017. Nie powinniśmy jednak na to zbyt długo czekać, gdyż już w okolicach kwietnia Xiaomi Mi6 prawdopodobnie trafi do sprzedaży.

źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy