Wstęp na tę konferencję to 6500 złotych – znamy datę Apple WWDC

mm Kamil Lewicki Newsy 2017-02-16

Konferencje Apple to duże wydarzenia. Nie tylko ze względu na prezentowane produkty i nowości, lecz również na oprawę dopiętą na ostatni guzik. W tym roku Apple wraca do korzeni i zmienia miejsce spotkania. Czego możemy się jeszcze spodziewać?

WWDC 2017 odbędzie się w dniach 5-9 czerwca w San Jose. Apple zdecydowało się na powrót i tym samym porzuciło tak dobrze znany Moscone Center w San Fransisco. Podczas Worldwide Developers Conference zobaczymy między innumi iOS 11 czy watchOS 4.0. Po raz kolejny Gigant z Cupertino będzie chciał oczarować swoich użytkowników nowościami, które usprawnią ich życie mobilne i pozwolą na jeszcze lepsze wykorzystanie duetu smartfon + smartwatch.

Na konferencji pojawią się oczywiście deweloperzy oraz inżynierzy. Łącznie kilka tysięcy umysłów, które wspólnymi siłami będą tworzyć coraz lepsze rozwiązania technologiczne i oprogramowanie. Wstęp na imprezę w Son Jose kosztuje 1599 dolarów. Bilety będzie można zakupić pod koniec przyszłego miesiąca tj. 27 marca, miejsca będą jednak przydzielane losowo. Warto również pamiętać, że do rejestracji ważnym jest bycie członkiem Apple Developer Program bądź Apple Developer Enterprise Program.

źródło: Techcrunch • Paroweczka

  Normalna cena. Pamiętajcie, że to jest konferencja dla firm, które współpracują z Apple i zarabiają na Apple, nie dla użytkowników. To jest 5 dni. Konferencja na która mnie wysyła firma kosztuje 2300 USD i trwa tylko 3 dni.

 • Jumperone

  „Moscone Center w San Fransisco. Podczas Worldwide Developers Conference zobaczymy między innumi”
  2 literówki w jednym zdaniu – wkraczamy chyba na nowy poziom tutaj 🙂

 • Kris

  Kpina…
  Ale „Hamburgerowcy” pewnie wszystkie bilety już wykupili.
  Dobrze że w Polsce nie organizują bo konferencje robili by sami dla siebie:)

  • DrDisqus

   Ja bym się z chęcią wybrał i w PL i USA Nawet za takie pieniądze bym rozważył. Ale może dlatego, że ta branża jest mi bliska. I mam też sentyment do ich prezentacji.

   • crux

    1600$? To jakaś kpina jest. W konferencjach w których brałem udział płaciłem po 1000-1500zł, ale 6500zł to jakaś paranoja. To dziesiątki milionów złotych zarobku. No, ale Apple to Apple, rządzi się innymi prawami.

    • DrDisqus

     No widzisz, a ja chociażby w zeszłym roku miałem pojedynczą wejściówkę na europejski event (standardową, nie jakiś VIP pass) za 3500 zł 😉 A znam wiele droższych imprez. Ale naprawdę jak ktoś nie ma ochoty to nikt go nie zmusza do zakupu 😉

     • crux

      Ok, zwracam honor. Nawet nie wiedziałem ile za konferencje płaci moja firma. W zeszłym roku płaciła mi za najdroższą 1075€, bardzo owocna, ale droga jak cholera. Dotyczy przemysłu chemicznego.

     • DrDisqus

      No widzisz, czyli Twoja firma zapłaciła za samą wejściówkę +/- 1145$. Więc z Apple to trochę szukanie newsów na siłę – bo chociażby w zeszłym roku bilety też były po 1599$.

     • Kosi

      Jedyna wejściówka jaką miałeś to chyba do klopa dziś rano.

     • DrDisqus

      Nie sądziłem, że w necie hejt i niczym nieuzasadniona głupota jest aż tak szeroko rozpowszechniona. Przykra sprawa. Miłego dnia życzę! 🙂

     • Kris

      To mało jeszcze widziałeś:)
      Co do ceny, jestem w stanie zrozumieć firmę która opłaca pracownikom taki udział, ale zwykły Kowalski który tak dla siebie wykłada 6500 zł żeby obejrzeć prezentacje itd. to dla mnie dziwi, ale oczywiście każdy ma jakieś swoje Hobby, jak chyba wszyscy więc to szanuje.

     • Łukasz

      To nie jest impreza dla „Kowalskiego” -„Warto również pamiętać, że do rejestracji ważnym jest bycie członkiem Apple Developer Program bądź Apple Developer Enterprise Program”

   • Flynn

    Ich prezentacje to czysta kpina.

    • DrDisqus

     Cieszę się, że wyraziłeś swoją opinię w tym temacie 😉

     • Flynn

      Dla przykładu, pamiętam śp. Steve’a Jobsa, jak na którejś konferencji pokazał światu nowość, iPhone’a z kamerkę do video rozmów, innym razem uczył wszystkich jak należy trzymać smartfon, itd.