[Wideo] Huawei Mate 9 poddany torturom

mm Adam Lulek Newsy 2017-02-16

Testy polegające na torturach smartfonów stały się bardzo popularne w Internecie. Dzięki temu potencjalni użytkownicy mogą zobaczyć, jak wytrzymały może być ich przyszły telefon. Z drugiej strony przykro patrzeć jak bardzo niszczone są tak drogie urządzenia.
 
No właśnie, z czego zatem powinien być zrobiony smartfon, aby przetrwał tortury albo przynajmniej odniósł najmniejsze obrażenia? Ciężko odpowiedzieć na to pytanie. Tak czy owak teraz możemy sprawdzić jak wypadł w testach wytrzymałości Huawei Mate 9.
 
Na popularnym kanale JerryRigEverything zostało opublikowane wideo, na którym widzimy jak wspomniany smartfon został poddany torturom. W pierwszej kolejności sprawdzany jest ekran. Następnie „maltretowany” jest tył urządzenia oraz przyciski na jego boku. W końcu widzimy także próbę z zapalniczką i słynny „bend test”.
 

 
Celowo nie piszę jak wypadł Mate 9 w torturach, bo nie chcę Wam zepsuć frajdy z oglądania wideo. Zobaczcie sami na powyższym filmie.
 
źródło: youtube • Endbless Blue 69

  Z tego co widać to nie jest tak źle. Elementy plastikowe i aluminiowe poddają się uszkodzeniom typowym dla tych materiałów. Test na wyginanie też w miarę gładko przeszedł. Szkoda, że nie pokuszono się o testy uderzeniowe.

  • LCD

   Testy uderzeniowe jednak ciężko jest dobrze zrobić aby była powtarzalność. A nawet jak się to uda (zastosowanie odpowiedniej maszyny) to w realnym świecie ciężko o dokładnie taki upadek.

   • stark2991

    Ja lubię powtarzać że drop testy dają nam informację co MOŻE wytrzymać smartfon. Wiadomo że niekoniecznie nam się uda że wytrzyma upadek z 2m, ale skoro na filmie to zrobił to jakaś szansa jest 😉

    • LCD

     No ale przecież szansa jest zawsze nie zależnie czy w teście telefon wytrzymał czy nie. A jak chcesz zwiększyć szansę to zakładasz etui i inne szkła na ekran.