Za niespełna dwa tygodnie targi MWC 2017 odbywające się w Barcelonie. To właśnie na nich oficjalnie zapoznamy się z najnowszymi smartfonami Nokia. Ostatnio informowałem Was o tym, jakich smartfonów możemy się tam spodziewać oraz o powrocie Nokii 3310 na salony. Teraz zaś możemy się przyjrzeć bliżej specyfikacji jednego z nich.

Nokia 3 to półka budżetowa. Urządzenie trafi na rynek z ekranem o przekątnej 5,2-5,3 cala i rozdzielczości 720p. Sercem smartfonu będzie Snapdragon 425 z układem graficznym Adreno 308 w towarzystwie 2 GB RAM. Dla użytkownika przewidziano 16 GB pamięci wewnętrznej. Po wyjęciu z pudełka od razu ujrzymy Androida Nougat.

W kwestii fotograficznej, 13 megapikseli z tyłu oraz 5 megapikseli z przodu.

Cena? 149 euro. Nokia 3 do sklepów trafi w okresie marca/kwietnia.

Widzimy zatem, że nie jest to specyfikacja wysokich lotów. Nic dziwnego jednak, bo to urządzenie najtańsze z całej trójki – Nokia 3, 5 oraz 6. Na prezentacje w pełnej krasie każdego z nich musimy poczekać do 26 lutego.

źródło: Nokiapoweruser

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.