ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Oppo Find 5 w kwietniu trafi do Europy

Autor: Cezary Zapała Kategoria: Newsy

Na temat Oppo Find 5 już nie raz pisaliśmy na łamach android.com.pl. Ostatnia wiadomość dotyczyła m.in. prawdopodobnej premiery urządzenia w Europie. W końcu otrzymaliśmy dodatkowe informacje na ten temat.

Jak informuje producent tego smartfonu premierę zaplanowano na 29 stycznia 2013 roku. Na początku model będzie dostępny w Chinach, a po trzech miesiącach ma trafić na rynek amerykański i europejski. W przypadku Europy urządzenie ma zadebiutować w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Francji, Szwecji, Finlandii, Grecji, Danii oraz Norwegii.

Dla przypomnienia dodam, że smartfon posiada 5 calowy wyświetlacz IPS LCD Full HD wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (441 ppi). Nie zabrakło również czterordzeniowego procesora Qualcomm Snapdragon APQ8064 o częstotliwości 1.5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej (niestety brak jest slotu na karty pamięci). Oppo Find 5 posiada również aparat o matrycy o rozdzielczości 13 megapikseli z autofocusem i podwójną lampą LED oraz przednią kamerkę o matrycy 1.9 Mpix. Producent wyposażył go też w baterię o pojemności 2500 mAh oraz Androida 4.1 Jelly Bean i moduły HSPA, GSM/EDGE, Wi-Fi, NFC, Bluetooth, DLNA, GPS, USB 2.0, microUSB.

W Stanach Zjednocznych cena jego ma wynieść 499 dolarów za wersję z 16 GB pamięci wewnętrznej.

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy