ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowe wieści dotyczące Xiaomi Mi6 – gdzie zakrzywiony ekran?

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy

Xiaomi Mi6 jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów chińskiego producenta. Jest to również flagowiec, który po raz kolejny stanie w szranki z gigantami w postaci Samsunga, LG oraz Sony. Nowości odnoszą się do jego ekranu… Wygląda na to, że będzie płasko.

W chińskim serwisie Weibo użytkownik o nicku Mocha Socialist Workers wypowiedział się na temat nadchodzącego Xiaomi Mi6. Jego post informuje nas o tym, że flagowy model zostanie wyposażony w płaski 5,2-calowy ekran TFT LCD. Wcześniejsze doniesienia mówiły o zastosowaniu wyświetlacza wykonanego w technologii OLED z zakrzywiony krawędziami bocznymi.

Może to być prawdą, a może być tylko plotką. Warto o tym pamiętać. Jednakże Xiaomi Mi6 pojawi się na rynku w kilku odsłonach. Być może właśnie tylko ta „najsłabsza” zostanie wyposażona w taki ekran. By otrzymać większy bądź obustronnie zakrzywiony wyświetlacz lub też OLED trzeba będzie dopłacić. Pojawiły się już informacje jakoby Xiaomi w najtańszym modelu planowało obniżyć taktowanie Snapdragona 835 – analogicznie jak to było w przypadku modelu Mi5. Z kolei Mi5s pojawił się w wersji standardowej oraz Plus. W tym roku otrzymamy zatem znowu kilka opcji do wyboru.

źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy