Google nieustannie rozwija swoje Mapy. Jest to już jedna z najlepszych – o ile nie najlepsza – aplikacja na rynku, który nie tylko poprowadzi nas z punktu A do puntu B, ale również wskaże mnóstwo interesujących miejsc, dostarczy recenzji restauracji oraz podpowie czy nie taniej będzie UBERem. Teraz pora na kolejną nowość.

Jest nią współdzielenie list zapisanych miejsc. Bajecznie proste do wykonania. Wystarczy znaleźć daną przez nas lokalizację bądź punkt, zapisać ją na gotowej już liście lub też stworzyć nową (długość nazwy do 40 znaków) i voila! Później z menu bocznego wystarczy wybrać „Twoje miejsca”, odnaleźć pożądaną pozycję na liście i udostępnić znajomym – poprzez Hangouts, wiadomość e-mail czy inne social media. Jak to dokładnie działa możecie zobaczyć na przygotowanym przez Giganta z Mountain View filmie.

O funkcji tej warto wiedzieć, gdyż wcześniej była ona dostępna wyłącznie wąskiemu gronu użytkowników. Mianowicie podróżnikom na poziomie czwartym. Zdobycie tego osiągnięcia wiązało się z nie lada pracą. Teraz otrzymują ją wszyscy. Listy zaczną się pojawiać sukcesywnie. Google rozpoczęło właśnie proces wdrażania ich do aplikacji, więc wkrótce powinniście je ujrzeć na swoich urządzeniach.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.