O Nokii słyszy się coraz więcej. Nic dziwnego, już za dwa tygodnie na targach MWC 2017 odbywających się w Barcelonie przekonamy się, co takiego przygotował dla nas producent. Na razie możemy mówić o wielkim sukcesie Nokii 6, która rozchodzi się jak ciepłe bułeczki oraz opierać się na przeciekach dotyczących kolejnych modeli. Właśnie tymi drugimi się teraz zajmiemy. Oto wideo przedstawiające koncept Nokii 8 – wow!

Już niebawem poznamy flagowy model Nokii na rok 2017. Plotki mówią o dużym, 5,7-calowym ekranie o rozdzielczości QHD (2560 x 1440) wykonanym w technologii AMOLED, 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej. Ponadto Nokia 8 (bądź też P1) charakteryzować się będzie 22,3-megapikselową matrycą aparatu głównego (f/1.7) z optyką Carla Zeissa. Co więcej, w modelu tym mamy znaleźć przycisk spustu migawki.

Na powyższym wideo możemy zobaczyć koncept stworzony przez Concept Creator. Jest on wiernym odzwierciedleniem plotek, jakie dotychczas trafiały do Sieci. Ekipa starała się nadać kształt temu wszystkiemu, o czym mówimy. Wygląda to naprawdę dobrze. Widzimy USB typu C oraz złącze słuchawkowe Jack 3.5 mm. Nie ma natomiast żadnych przycisków fizycznych na froncie urządzenia ani też niczego, co wyglądałoby na skaner linii papilarnych. Niektórym może się jednak nie podobać wystający aparat.

Pamiętajmy, że to tylko koncept i finalny wygląd flagowej Nokii może być inny. Wszystko wyjaśni się już pod koniec bieżącego miesiąca.

źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.