Pojemność baterii w Galaxy S8 Plus będzie taka sama jak w Galaxy Note7

1 minuta czytania
Komentarze

Targi MWC w Barcelonie już za nieco ponad 2 tygodnie. Być może wtedy, ale tylko za zamkniętymi drzwiami garstka osób zobaczy Samsunga Galaxy S8 i S8 Plus. Dopiero 29 marca smartfony mają zostać oficjalnie pokazane światu.
 
Jakiś czas temu @evleaks pokazał pierwsze zdjęcie nadchodzących flagowców i ujawnił parametry urządzeń. Jednym z nich była pojemność baterii, która mogła nieco negatywnie zaskoczyć. Ma ona wynosić w modelu podstawowym 3000 mAh, a w wersji S8 Plus – 3500 mAh. Te informacje potwierdza The Investor. Według czasopisma „po skończeniu wielu testów, Samsung podjął ostateczną decyzję o akumulatorze, jaki znajdzie się w najnowszych flagowcach”. Złośliwi śmieją się, że to zła wróżba dla Galaxy S8, ponieważ Note7 również miał ogniwo o takiej samej pojemności. Oczywiście parametr ten nie miał żadnego związku z zapalającymi się bateriami, więc są to jedynie niewybredne żarty.
 
Z drugiej strony można się zastanowić, czy czas działania na baterii przy ogromnych ekranach nie będzie krótki. Już raz Koreańczycy popełnili błąd w linii Galaxy S6. Użytkownicy tych urządzeń skarżyli się na krótki czas pracy na jednym ładowaniu. Oby teraz nie było podobnie. Z pewnością w Galaxy S8 pomogą nowe procesory wykonane w technologii 10 nm, które są bardziej energooszczędne. Jednak mimo wszystko mam obawy co do pracy telefonu na jednym ładowaniu i ciekaw jestem pierwszych testów akumulatora Galaxy S8 i S8 Plus.
 
źródło: theinvestor

Motyw