Używacie Facebook Lite? Jeśli tak, to należycie do wielomilionowej społeczności

Newsy

Facebook Lite, jak sama nazwa mówi miał być aplikacją lekką. Z przeznaczeniem na rynki biedniejsze, gdzie transfer danych jest drogi, a same smartfony nie są demonami prędkości, które potrafiłyby uciągnąć pełnoprawną aplikację z wszystkimi nowościami. Okazuje się jednak, że z lżejszej wersji korzysta się na całym świecie. Zuckerberg pochwalił się liczbą aktywnych użytkowników.

 

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Założyciel Facebooka umieścił na swoim oficjalnym koncie informację traktującą o obecnej liczbie użytkowników aplikacji. Okazuje się, że na świecie jest już 200 milionów ludzi, którzy zdecydowali się porzucić wszelkie nowości, udogodnienia oraz usprawnienia na rzecz lekkości, szybkości i podstawowych funkcji. Facebook Lite z powodzeniem służy do przeglądania serwisu. Pełna wersja aplikacji oferuje oczywiście więcej, lecz: a) z ilu tych funkcji tak naprawdę korzystamy?, b) jest wyraźnie cięższa, co widać nawet na droższych urządzeniach, c) to prawdziwy pożeracz procentów baterii.

 

Stworzyliśmy lekką wersję Facebooka dla ludzi ze słabym transferem. Teraz 200 milionów użytkowników korzysta z niego na całym świecie. ~Mark Zuckerberg

 

200 milionów aktywnych użytkowników. Być może to apel do twórców aplikacji, że pora się wziąć za optymalizację i odchudzenie pełnej wersji programu zamiast ciągle dodawać nowości, które z codziennym korzystaniem mają niewiele wspólnego. Facebook Lite jest już oficjalnie dostępny w Sklepie Play – dostaniecie go TUTAJ.

 

źródło: Facebook, GSM Arena


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x