Na wstępie pozwolę sobie na dwa subiektywne zdania w newsie. Dzisiejszego poranka otrzymałem wiadomość, która mnie niezwykle ucieszyła. Otóż jeden z moich ulubionych programów na komputery osobiste już niedługo zadebiutuje w Google Play. Jak widzicie po tytule – chodzi o AIMP.

Aplikacja ma być lekkim odtwarzaczem muzycznym, który ma służyć do wygodnego słuchania muzyki. Opierać się ma na silniku BASS i ma umożliwić odtwarzanie muzyki w formacie MP3, WAV, OGG, FLAC, AAC, ALAC i WV. Do uruchamiania aplikacji wymagany będzie Android w wersji 2.3 lub wyższej.

Za cały projekt odpowiada Borys Muradov. Aktualnie trwają testy wersji alfa, ale już w tym miesiącu mają rozpocząć się publiczne testy beta. Choć aplikacja na razie wygląda na mało funkcjonalną i brakuje chociażby equlizera, to mam nadzieję, że twórcy wraz z kolejnymi aktualizacjami stworzą program, który będzie posiadał równie dużo opcji co jego desktopowy odpowiednik albo będzie wyposażony w niezbędne dodatki z atrakcyjnym wyglądem i niewielkim zapotrzebowaniem na pamięć.

Kolejne informacje związane z AIMP-em dla systemu Android będziemy starali się systematycznie publikować na łamach portalu.

Źródło: Aimp.com.pl
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.