Na targach CES mieliśmy okazję otrzymać nowe informacje o procesorach produkowanych m.in. przez nVidia czy Qualcomm. Teraz zaś Samsung postanowił pochwalić się swoim najnowszym ośmiordzeniowym procesorem Exynos 5 OCTA.

Układ ma zostać stworzony w 28 nanometrowym procesie technologicznym (Koreańczycy chcą stopniowo zmniejszyć go do 10 nm). Cztery rdzenie mają się opierać na architekturze ARM Cortex-A15 i mają pracować z częstotliwością 1.6 GHz, natomiast dodatkowe cztery rdzenie (pomocnicze) mają opierać się na ARM Cortex-A7 i posiadać zegar o taktowaniu 1.2 GHz. Wydajniejsze rdzenie będą aktywowane w razie potrzeby (np. przy uruchomieniu wymagających gier), natomiast rdzenie dodatkowe będą pracować w trakcie korzystania z podstawowych funkcji smartfona.

Źródło: Phandroid
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.