Na początku czerwca Michał poinformował nas o rozpoczęciu produkcji pierwszych dwurdzeniowych Snapdragonów. Według ich producenta trzecia generacja procesorów, właśnie rozpoczęła swoja podróż do jednego z partnerów sprzętowych Qualcomma. 

Nowe procesory (MSM8260 i MSM8660) są pierwszymi dwurdzeniowymi Snapdragonami. Każdy rdzeń wykonany jest w technologi 45nm i pracuje na częstotliwości do 1,2Ghz. Korzyści płynące z zastosowania nowych procesorów to m.in: obsługa sieci HSPA+, wsparcie dla 24-bitowej rozdzielczości WXGA 1280×800, wysoka wydajność w aplikacjach 2D/3D (za sprawą niezwykle wydajnego dedykowanego procesora grafiki), obsługa 16-sto megapikselowej kamery/aparatu, odtwarzanie i nagrywanie FullHD 1080p, wsparcie Dolby Surround 5.1, zintegrowany AGPS.

Jednym z potencjalnych odbiorców dwurdzeniowych procesorów może być HTC, które wyraziło chęć stworzenia super-smartfona w ramach tzw. „Project Emerald„. HTC Vision (tak nazywany jest super-smartfon) ma posiadać ekran o przekątnej 4.3 cala, dwurdzeniowy procesor, system Android w wersji 3.0 (Gingerbread). 
źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz