Lenovo zdecydowało się stworzyć kolejnego smartfona z procesorem Intel Atom. Nowy model, który przyjął oznaczenie K900 ma być unowocześnioną wersją swego starszego brata.

Telefon otrzymał ekran IPS LCD o przekątnej 5.5 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2580 (z nowej rodziny Clover Trail+) o częstotliwości 2 GHz, a także aparat o matrycy 13 Mpix (który jest dziełem Sony i posiada obiektyw o jasności f/1.8). K900 ma pracować na Jelly Bean 4.2.

Warto również zwrócić uwagę na obudowę, która została stworzona z elastycznej stali nierdzewnej i poliwęglanu. Smartfon na początek trafi do Chin. Cena jak na razie nie została ujawniona.

Źródło: ITNews.com
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.