Tak jak mogliśmy się tego spodziewać i na co zwracał uwagę Grzegorz Kaczmarek w artykule podsumowującym 2012 rok – bieżący rok będzie pod znakiem elastycznych wyświetlaczy. Samsung zaprezentował po raz pierwszy działający prototyp telefonu z takim właśnie ekranem! Urządzenie posiada 5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 720p, który ugina się. W prototypie ekran nachodzi również lekko na jego boki. Niestety warto jednak dodać, że telefon w takiej wersji nie posiada zainstalowanego systemu operacyjnego (jedynie oprogramowanie demonstracyjne), a także takich „oczywistości” jak aparat czy moduł Wi-Fi/radio Bluetooth.

Jednak skoro Samsung pokazał już działające urządzenie z takim ekranem to kwestią czasu pozostaje, aż rozwiązanie trafi do masowej produkcji, a gdy to się stanie czekam z niecierpliwością na kolejne projekty (nie tylko smartfonów i tabletów), które będą w pełni je wykorzystywać. A pewnie za paręnaście lat rzeczywistością staną się wizje twórców filmów sci-fi.

Źródło: The Verge
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.