[Poradnik] Prosta sztuczka pokazująca jak szybko kopiować adresy stron w Google Chrome

Aplikacje

Z racji, że lubię często dzielić się ze znajomymi różnymi ciekawostkami to kopiowanie adresów stron internetowych jest dla mnie codziennością. Korzystając z Google Chrome jest to bardzo utrudniony proces, gdyż nigdzie nie ma odpowiedniej funkcji upraszczającej to zadanie. Przynajmniej nie jest ona w widocznym miejscu.

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wielu z Was zapewne pomyślało, że co to za problem zaznaczyć cały link i skopiować? Otóż jest to bardzo uciążliwe, gdyż algorytm odpowiedzialny za zaznaczanie tekstu często wybiera tylko ciąg znaków do określonego momentu, oczywiście niewidocznego w pasku adresu. Przekonujemy się o tym dopiero, gdy wklejamy link, więc trzeba wrócić, zaznaczyć jeszcze raz i upewnić się, że tym razem zaznaczyliśmy całość. Poza tym ta metoda nie jest najszybsza. Otóż Google w Chromie ukryło szybszą metodę. Wystarczy, że wejdziecie na interesującą Was stronę i przez rozwijane menu kliknięcie przycisk informacji („i” w kółku). Pamiętając, że można zrobić to jednym ruchem od razu otrzymujecie odpowiednią wiadomość i w tym momencie wystarczy tylko przytrzymać palec na adresie strony, a ten zostanie skopiowany.

 

 

Sytuacja jest jeszcze prostsza, gdy korzystacie ze stron korzystacie z szyfrowanego protokołu HTTP (https://…) – w tym momencie kliknięcie kłódki od razu przekieruje Was do informacji. Na niektórych witrynach wręcz będziecie mieli ikonę „i” obok adresu.

 

 

źródło: Android Police, własne


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x