ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy S z Androidem 7.1.1 Nougat – po co? Bo można, za sprawą Lineage OS

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s plus i90001

Rozpad Cyanogen Inc, a wraz z nim CyanogenMod to jedna z najgorszych wieści ubiegłego Bożego Narodzenia. Jednak projekt wspierania wielu smartfonów za sprawą jednej platformy nie umarł i tak powstał Lineage OS, który w swojej najnowszej wersji został udostępniony użytkownikom jednej z legend Androida.

Samsunga Galaxy S zapewne nikomu nie trzeba przedstawiać. Smartfon ten tak naprawdę pokazał światu zamiary Koreańczyków – skopiować Apple i zostać liderem. Ok, może nie dokładnie takie były zamiary, ale stanąć na najwyższy miejscu na podium mobilnego rynku się udało. Dzisiaj ten telefon liczy już już prawie 7 lat (za miesiąc kolejna rocznica) i ciężko uznać go za model do normalnego użytku patrząc na rozwój technologii. Jednak zapaleńcy za sprawą sentymentu wciąż tworzą różne modyfikacje na popularnego „SGSa” i tym samym właśnie Lineage OS pojawił się dla tego modelu w wydaniu 14.1, czyli bazującym na Androidzie 7.1.1 Nougat. Oczywiście nie jest to pierwsza próba wydania tego systemu dla pierwszego flagowego smartfonu Samsunga z Robocikiem na pokładzie, ale wcześniejsze nie cieszyły się dużym powodzeniem.

Jak działa Galaxy S z najnowszym Nougatem? Niektórzy użytkownicy skarżą się na bootloopy, inni narzekają na zamykające się aplikacje, ale to jest właśnie urok instalowania nowego oprogramowania na tak wiekowych urządzeniach.

źródło: XDA

Sprawdź najnowsze wpisy