Koniec z ekskluzywnością – Google Assistant nie tylko dla Pixeli z kolejną aktualizacją

Łukasz Pająk Newsy 2017-02-03

Google-Assistant-Samsung-LG-HTC-SONY-HUAWEI-XIAOMI

Google prezentując Pixele postanowiło poniekąd jako firma zaistnieć na rynku smartfonów, bez udziału innych producentów. Razem ze swoimi smartfonami pojawił się Android 7.1 Nougat i między innymi nowy asystent głosowy. Niestety dla większości z nas Google Assistant stał się ekskluzywną funkcją dla urządzeń amerykańskiej firmy.

Jednak to ma się zmienić. Pojawiały się już plotki, że LG G6 ma otrzymać dostęp do nowego asystenta głosowego zamiast Google Now, więc już mogliśmy się spodziewać, że Pixele stracą jedną ze swoich zalet. Teraz okazuje się, że jedna z nadchodzących aktualizacji ma udostępnić Google Assistant między innymi Nexusom 5X i 6P oraz Playerowi, więc też urządzeniom z Android TV. Pojawia się jednak inne pytanie. Nie wiemy czy mówimy o niedawno zaprezentowanym Androidzie 7.1.2 Nougat czy też o innej, większej aktualizacji. Mimo wszystko należy pamiętać, że nowy asystent głosowy wciąż nie wspiera języka polskiego, ale rozszerzenie jego dostępności na nowe urządzenia może przyspieszyć proces wdrożenia Google Assistant w pełnej jego odsłonie do naszego kraju.

Ta zmiana również pokazuje, że nie tylko Nexusy i LG będą korzystać z nowego asystenta. Bardzo możliwe, że inni producenci również pokuszą się o wykorzystanie Google Assistant w swoich systemach.

źródło: Twitter • $ROGAL$

  Czym teraz Google przyciagnie klientow do swoich smartfonow? Wlasnie stracili ostatniego asa. Sam uzywam Nexus’a glownie ze wzgledu na szybkie aktualizacje, ale skoro takie LG wydaje poprawki bezpieczenstwa szybciej niz sam Google to nic mnie juz przy Nexus’ach nie trzyma.

  • Łukasz Pająk

   Sony wydaje szybciej, nie LG i to równie dobrze może być jednorazowa „wpadka”.

 • vegetka

  Linia produkcyjna Pixel została dzisiaj zamknięta.

  • Łukasz Pająk

   Nie do końca. Dla Telusa podobno została zamknięta 🙂

   • vegetka

    Jak Google rozdaje ekskluzywne apki, to wiedz, że coś się dzieje. :}

    • Łukasz Pająk

     W sumie można jakoś to powiązać 😀

    • haVoc vulTure

     Chodzi o to ze asystentka głosowa amazona zaczęła trochę mieszać na rynku androida. Gdzieś czytałem ze na jakichś ważnych targach pojawiły się telefony i tablety z alexa.

 • stark2991

  Z tym 7.1.3 to Ci się chyba pomyliło 😉
  A co do GA to było do przewidzenia – bez sensu tworzyć coś dla garstki ludzi

  • Łukasz Pająk

   Oj, wyprzedziłem system. Dzięki.
   Niekoniecznie dla garstki, w końcu asystent był w innych urządzeniach, a z czasem i więcej ich by się pojawiło z marką Google.

  • Rafał Wypych

   ja mam już sklep 7.5x