Koniec z ekskluzywnością – Google Assistant nie tylko dla Pixeli z kolejną aktualizacją

Łukasz Pająk Newsy 2017-02-03

Google-Assistant-Samsung-LG-HTC-SONY-HUAWEI-XIAOMI

 

Google prezentując Pixele postanowiło poniekąd jako firma zaistnieć na rynku smartfonów, bez udziału innych producentów. Razem ze swoimi smartfonami pojawił się Android 7.1 Nougat i między innymi nowy asystent głosowy. Niestety dla większości z nas Google Assistant stał się ekskluzywną funkcją dla urządzeń amerykańskiej firmy.

 

Jednak to ma się zmienić. Pojawiały się już plotki, że LG G6 ma otrzymać dostęp do nowego asystenta głosowego zamiast Google Now, więc już mogliśmy się spodziewać, że Pixele stracą jedną ze swoich zalet. Teraz okazuje się, że jedna z nadchodzących aktualizacji ma udostępnić Google Assistant między innymi Nexusom 5X i 6P oraz Playerowi, więc też urządzeniom z Android TV. Pojawia się jednak inne pytanie. Nie wiemy czy mówimy o niedawno zaprezentowanym Androidzie 7.1.2 Nougat czy też o innej, większej aktualizacji. Mimo wszystko należy pamiętać, że nowy asystent głosowy wciąż nie wspiera języka polskiego, ale rozszerzenie jego dostępności na nowe urządzenia może przyspieszyć proces wdrożenia Google Assistant w pełnej jego odsłonie do naszego kraju.

 

Ta zmiana również pokazuje, że nie tylko Nexusy i LG będą korzystać z nowego asystenta. Bardzo możliwe, że inni producenci również pokuszą się o wykorzystanie Google Assistant w swoich systemach.

 

 

źródło: Twitter


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x