ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

S Pen już nie taki wyjątkowy? Samsung szykuje stylusa dla kolejnego urządzenia spoza serii Galaxy Note

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
note-5-s-pen-right-way

Co wyróżnia serię Galaxy Note każdy doskonale wie. Przede wszystkim jest to właśnie tytułowy stylus, a co bardziej uszczypliwi wspomną nieprzyjemności ostatniego reprezentanta tej rodziny. Jednak skupmy się na samym S Penie, który okazuje się coraz bardziej popularnym akcesorium.

Samsung zaprezentował już Galaxy Tab A z S Penem, a teraz przyszła pora na kolejną propozycję spoza serii Galaxy Note. Również ma to być tablet, ale tym razem z najwyższej półki. Oczywiście mowa o nadchodzącej generacji Galaxy Tab S3, więc flagowej propozycji Samsunga. W przypadku tego typu urządzeń wszelkie stylusy, a szczególnie S Pen są szczególnie przydatne patrząc na funkcjonalność jaką oferuje Samsung. Jednak nie wszystko zostało ściągnięte z Galaxy Note. Wskaźnik nie będzie częścią obudowy i jest traktowany jako osobne akcesorium, bez miejsca na schowanie w samym urządzeniu. Oczywiście S Pen będzie dostępny zarówno dla 8-calowej wersji Galaxy Tab S3, jak i 9,3-calowej. Specyfikacja tego tabletu ma zawierać Snapdragona 820 z 4 GB RAM, a sam wyświetlacz prezentować obraz w rozdzielczości 2048×1536.

Termin prezentacji jest niemalże pewny. Nowy tablet ma zostać przedstawiony na najbliższych targach Mobile World Congress, które odbędą się pod koniec bieżącego miesiąca.

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy