Statystyki rynku mobilnego: Android i Samsung zyskują, Microsoft traci

Newsy

Firma ComScore opublikowała nowe statystyki dotyczące rynku mobilnego. Android oraz Apple nieznacznie zyskują, tracą RIM i Microsoft. Wśród producentów liderem pozostaje Samsung.

Na pierwszy ogień poszły systemy operacyjne w smartfonach. Dane dotyczą Stanów Zjednoczonych i zostały zebrane z trzech miesięcy, kończąc w listopadzie 2012. Według ComScore, system Google odnotował wzrost udziału w rynku o 1.1% względem końca sierpnia. Zielony robocik posiada obecnie 53.7% ogólnego udziału wśród systemów mobilnych. Również Apple ze swoim iOS zyskuje – obecnie posiada 35%, plasując się na drugiej pozycji. RIM oraz Microsoft tracą udziały, zaś Symbian został praktycznie wyparty – obecnie posiada jedynie 0.5% rynku.

Nie przegap
Gry na HMS – jak wyglądają możliwości AppGallery i innych sklepów?
gry hms huawei call of duty pubg fortnite apex legends mobile
Kontynuujemy przygodę z Huawei Mobile Services. Jest to niejako nasza misja, w której chcemy pokazać, jak wygląda życie bez Usług Google. W ostatnim artykule dotyczącym aplikacji bankowych słusznie zauważyliście w komentarzach, że widać zmiany oraz rosnące zainteresowanie AppGallery. W takim razie w kolejnym kroku pojawiają się gracze. Czy gry w sklepie Huawei są godne uwagi? […]

Dokonano również pomiaru udziału poszczególnych producentów w rynku mobilnym. Oczywiście liderem jest Samsung, z prawie 27% rynku. Odnotował on wzrost o 1.2% względem sierpnia. Apple z 18.5% znajduje się na drugiej pozycji – korporacja z Cupertino zyskała w przeciągu trzech miesięcy 1.4%. Tracą LG, Motorola oraz HTC.

źródła: phandroid.com, engadget.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x