Smartfony Nokii zawsze z aktualnym Androidem – czy HMD Global wie, co robi?

Łukasz Pająk Newsy 2017-02-02

nokia-6

Po targach CES w Las Vegas temat Nokii ucichł. Wielka marka uwolniła się od Microsoftu i mimo że to nie jest ta sama firma, co kiedyś to wciąż oczekujemy od niej powrotu w wielkim stylu. Ok, może teraz nie powrotu, gdyż jeden model ujrzał światło dzienne, ale zaistnienia na rynku w wielkim stylu.

Finowie stawiają na Androida, a jak wszyscy doskonale wiemy to jednym z największych problemów Robocika są aktualizacje. Nokia 6 ujrzała światło dzienne z Androidem 7.0 Nougat, a według wszelkich plotek kolejne modele mają już korzystać z wydania tego systemu oznaczonego numerem 7.1.1. Tak, Google przedstawiło już nowsze oprogramowanie, ale mimo wszystko jeszcze żaden producent nie przedstawił aktualizacji wykorzystującej jedną z nowszych odmian Nougata. Wróćmy do Nokii. Jeden z pracowników HMD Global ujawnił, że smartfony ukrywające się pod fińską marką będą pracowały pod kontrolą najnowszej wersji Androida. Nie zabraknie również aktualizacji, ale zestawiając te słowa właśnie z Nokią 6 to możemy się spodziewać, że przez ostatnie wydanie oprogramowania rozumiemy kolejne duże zmiany objawiające się zmianą pierwszej cyfry w oznaczeniach Robocika.

Mimo wszystko jeśli plotki dotyczące kolejnych fińskich smartfonów się potwierdzą to możemy się spodziewać aktualizacji Nokii 6. Jakby nie patrzeć to na tym polu firma może zawojować. Jednak czy to zrobi?

źródło: NPU • Rafał Wypych

  Wraca firma która robiła najlepszy sprzęt pod względem jakości sam czekam na porot Noki szkoda tylko ze symbina uśmiercili

 • Gabriel Korvin

  Zastanawia mnie dlaczego ludzie pokladają tak wielką nadzieję w firmie która nie ma doświadczenia w w tworzeniu telefonów z androidem

  • HAmoralez

   Bo każdy się nasłuchał jaka to nokia była kiedyś wspaniała. Ale skoro taka wspaniała była to czemu się sprzedała i zniknęła z rynku?

 • AmebaRozwinieta

  Lepiej napiszcie o przeklamaniaxh w benchmarkach w one plus 3T. Tak wychwalanym na tym portalu:)

  • Jazir

   A jak ten fakt że przekłamują benchmarki wpływa na ocenę samego OP3T? Co w wychwalanych zaletach się zmienia?

   • AmebaRozwinieta

    zmienia się wydajność? Masz do wyboru 2 takie same telefony. Rożna firma. Zakładając to te same podzespoły. Telefon firmy x wykręca 11k punktów a telefon firmy y wykręca 12k który kupisz? Oczywiście ze ten ci ma więcej bo może to świadczyć ze ta firma lepiej wykorzystała te podzespoły. A po miesiącu się okazuje ze jednak 10k wykręca. Oszustwo? Osuzstwo. Tutaj jedynie Ki chodzi, ze kłamią w żywe oczy.

    • szakalq

     Problem oszustwa w benchmarkach istnieje od dość dawna. Nikt chyba nie wybiera telefon patrząc na wyniki benchmarków bo to jest po prostu nie miarodajne.

     • Serim

      Taki sam problem miał kiedyś Samsung z modelem S3 telefon faktycznie wykręcał 20000 a Benchmark podawał 25 tysięcy

     • Mlody

      Oj jakby nikt na to nie patrzyl to sam fakt przeprowadzania takich benchmarkow nie mialby sensu 😉

    • stark2991

     Wyjaśnię Ci coś. OnePlus ten sam tryb stosował do benchmarków i DO GIER. Więc maksymalna wydajność jest faktycznie dla Ciebie dostępna, ale w określonych scenariuszach (gry to chyba najbardziej odpowiedni scenariusz). Natomiast przy przeglądaniu sieci ten troszkę bardziej agresywny governor zwyczajnie nic nie da oprócz większego grzania się telefonu i oczywiście krótszego czasu pracy. Skąd to wiem? Bo bawię się customami i miałem już różne ROMy. Na przykład jeden był mocno pod wydajność – niemal 10% czasu telefon działał na maksymalnym taktowaniu (to bardzo dużo), praktycznie każda czynność była wykonana na zegarze 2.3GHz – wszystko się działo szybko ale bateria i temperatury… A inny ROM miał takie ustawienia że 2.3GHz miało tylko 2.5% udziału, natomiast najczęściej używane było 1GHz. I telefon trzymał długo, był chłodny a w szybkości nie było jakiejś różnicy (rozwijanie belki powiadomień nie wymaga użycia całej mocy CPU). Teraz popatrz na te wykresy w tamtym artykule – różnice są marginalne, co jasno świadczy o tym że oba tryby różnią się tylko delikatnie. W przeciwieństwie do Meizu, gdzie telefon ma normalnie tylko połowę mocy, którą powinien mieć.
     No więc jak, dalej Ci się wydaje że OnePlus popełnił taką wielką zbrodnię?

    • Jazir

     Wyniki z benchmarków przemawiają do geeków. A geek weźmie pod uwagę całą masę innych okoliczności przy wyborze smartfonów. Bo te wyniki to pierdoła. A Kowalski? Kowalski nie wie, co to benchmarki, więc on i tak niczym się nie zasugeruje. Wniosek? Marginalna sprawa.

  • Łukasz Pająk
 • Piotr Rakota

  Ta, zawsze aktualna jak nexusy od googla. Zrobi się więcej niż 4 modele i zaczną powoli się kłopoty z aktualizacja, a im starsze tym gorzej. Od kolejny chwyt jak ściągnąć frajerów którzy kupią dla obietnicy, która nagle się zmieni bo Coś. Tak jak ondriwe Microsoftu. Każda firma obiecuje cuda a robi się z tego zwykłe gadanie. No ale zobaczymy ile i jak długo spełnią zawsze aktualny system…

  • gumis

   Nie przesadzaj. Logicznym jest, że takie wsparcie nie będzie dostepne przez 10 lat. Ale granicą przyzwoitości powinno być dwa lata.

 • haVoc vulTure

  Przy tych cenach pixeli i opieszalosci motoroli w kwestii aktualizacji moze to wlasnie nokia zostanie moim nowym bastionem czystego i zawsze aktualnego androida. Trzymam kciuki.

 • gumis

  Nokia jest rozpoznawalna i dodatkowo taka deklaracja może przysporzyć kolejnych zwolenników 🙂x