Nie poznaję Sony – nowa paczka zabezpieczeń trafia na Xperie przed Pixelami

Łukasz Pająk Newsy 2017-02-02

sony-xperia-xz

Google wydaje aktualizację, otrzymują ją Nexusy/Pixele i w tym momencie my czekamy na odpowiednie wydanie dla „zwykłych” śmiertelników. Taki schemat to dla nas standard, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy ukazują się małe zmiany, co pokazało już LG będące pierwszą firmą wydającą Nougata.

Teraz przyszła pora na zaskoczenie od Sony. Japończycy również w tym roku pozytywnie podeszli do tematu aktualizacji, co niestety odbiło się zawieszeniem kilku z nich ze względu na problemy z poprawnym działaniem Nougata na Xperiach. Jednak równie ważne, jak nie ważniejsze od dużych wydań Androida są oferowane paczki zabezpieczeń aktualizowane co miesiąc. Dopiero, co rozpoczął się drugi miesiąc tego roku i Sony już zaktualizowało swoje 4 topowe modele. Xperia X, Xperia X Compact, Xperia X Performance i Xperia XZ już mogą się pochwalić lutową paczką zabezpieczeń. Niby to nic nadzwyczajnego, ale Japończycy tym ruchem wyprzedzili nawet Google, gdyż Pixele oferują swoim użytkownikom bezpieczeństwo na poziomie stycznia.

Takie ruchy warto nagłaśniać, gdyż producenci dotychczas (nie licząc Samsunga) nie podchodzili do tematu wydawania paczek zabezpieczeń zbyt chętnie. Niektórzy wręcz wydawali dwie tego typu aktualizacje na rok, inni raz na kwartał.

źródło: Phone Arena • edi194

  Uhm, czy to w ostatnim akapicie to jakiś żarcik z tym Samsungiem? W sensie że oni wydają szybko aktualizacje czy ja coś źle zrozumiałem?

  • Łukasz Pająk

   Samsung był jednym z najszybszych producentów jeśli chodzi o paczki zabezpieczeń.

 • Linkyop

  Nie mają nic do świetowania. To nie jest wyścig.

  • Łukasz Pająk

   W tym wypadku chodzi o sam fakt takiej zmiany Sony.

   • Kenas

    Tsa to tylko paczka zabezpieczeń… Sony i tak dalej w tyle jest 🙂 Jak tak dalej pójdzie to nie będzie u nich żadnych aktualizacji tylko jak chcesz najnowsze oprogramowanie to kup nowy ich produkt… Niestety do tego dążą 😉

    Ps. Trochę nie fajnie, że z3/z3c nie aktualizują, a nowe modele nic nie przynoszą nowego i nie robią wielkiego WOW tak jak kiedyś ;/

    • Jumperone

     już od czasów pierwszej zetki nie ma żadnego wow u sony 😉

    • Łukasz Pająk

     Czemu w tyle? Jakby nie patrzeć to jest w czołówce w porównaniu do konkurencji. Z3/Z3C i inne smartfony z tego okresu również nie są aktualizowane. To żadne zaskoczenie.

 • Grzegorz93

  A moim zdaniem nie ma co nagłaśniać ruchów takich firm które od dłuższego czasu olewały klientów i dopiero gdy inni producenci zaczęli brać się za aktualizacje to ci też bo by zostali z tyłu. 🙂x