ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nie poznaję Sony – nowa paczka zabezpieczeń trafia na Xperie przed Pixelami

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
sony-xperia-xz

Google wydaje aktualizację, otrzymują ją Nexusy/Pixele i w tym momencie my czekamy na odpowiednie wydanie dla „zwykłych” śmiertelników. Taki schemat to dla nas standard, ale w ciągu ostatnich kilku miesięcy ukazują się małe zmiany, co pokazało już LG będące pierwszą firmą wydającą Nougata.

Teraz przyszła pora na zaskoczenie od Sony. Japończycy również w tym roku pozytywnie podeszli do tematu aktualizacji, co niestety odbiło się zawieszeniem kilku z nich ze względu na problemy z poprawnym działaniem Nougata na Xperiach. Jednak równie ważne, jak nie ważniejsze od dużych wydań Androida są oferowane paczki zabezpieczeń aktualizowane co miesiąc. Dopiero, co rozpoczął się drugi miesiąc tego roku i Sony już zaktualizowało swoje 4 topowe modele. Xperia X, Xperia X Compact, Xperia X Performance i Xperia XZ już mogą się pochwalić lutową paczką zabezpieczeń. Niby to nic nadzwyczajnego, ale Japończycy tym ruchem wyprzedzili nawet Google, gdyż Pixele oferują swoim użytkownikom bezpieczeństwo na poziomie stycznia.

Takie ruchy warto nagłaśniać, gdyż producenci dotychczas (nie licząc Samsunga) nie podchodzili do tematu wydawania paczek zabezpieczeń zbyt chętnie. Niektórzy wręcz wydawali dwie tego typu aktualizacje na rok, inni raz na kwartał.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy