roaming-80042ebe322c7a8dfa31d72e

Roaming w Unii Europejskiej jest bolesną sprawą. Wie o tym każdy, kto podróżuje za granicę i kontaktuje się za pośrednictwem sieci komórkowych. Na szczęście ten rok przyniesie korzystne zmiany. Roamingu brak, a nowy cennik prezentuje się bardzo dobrze. Sprawdźcie sami!

 

Udało się! Po wielu negocjacjach Unia Europejska oraz Parlament Europejski zawarły porozumienie w sprawie opłat roamingowych. Nowe warunki wejdą w życie za pół roku tj. 15 czerwca 2017 roku. Jak będą się kształtować opłaty?

 

Za rozmowę telefoniczną zapłacimy 0,032 euro/min (zmiana z 0,05e), a wysłanie SMSa kosztować będzie 0,01 euro (zmiana z 0,02e). Duża różnica widoczna jest w przypadku pakietu internetowego – 1 GB danych za 7,75 euro (wcześniej aż 50e!).

 

Porozumienie musi być oczywiście jeszcze podpisane przez kraje wspólnoty oraz formalnie przyjęte przez Parlament Europejski. Są to jednak formalności, które z pewnością zostaną dopełnione.

 


źródło: europarl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.