Koniec roamingu w Unii Europejskiej! Znamy nowy cennik

Newsy

roaming-80042ebe322c7a8dfa31d72e

Roaming w Unii Europejskiej jest bolesną sprawą. Wie o tym każdy, kto podróżuje za granicę i kontaktuje się za pośrednictwem sieci komórkowych. Na szczęście ten rok przyniesie korzystne zmiany. Roamingu brak, a nowy cennik prezentuje się bardzo dobrze. Sprawdźcie sami!

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

 

Udało się! Po wielu negocjacjach Unia Europejska oraz Parlament Europejski zawarły porozumienie w sprawie opłat roamingowych. Nowe warunki wejdą w życie za pół roku tj. 15 czerwca 2017 roku. Jak będą się kształtować opłaty?

 

Za rozmowę telefoniczną zapłacimy 0,032 euro/min (zmiana z 0,05e), a wysłanie SMSa kosztować będzie 0,01 euro (zmiana z 0,02e). Duża różnica widoczna jest w przypadku pakietu internetowego – 1 GB danych za 7,75 euro (wcześniej aż 50e!).

 

Porozumienie musi być oczywiście jeszcze podpisane przez kraje wspólnoty oraz formalnie przyjęte przez Parlament Europejski. Są to jednak formalności, które z pewnością zostaną dopełnione.

 


źródło: europarl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x