Apple
Od dłuższego czasu na rynku smartfonów panuje stagnacja. Dotyczy ona zarówno jakości i innowacyjności urządzeń jakie prezentują producenci, jak i zajmowania pozycji poszczególnych firm w rankingach. Od pewnego okresu dominuje Samsung i Apple. Jedynie brązowy medalista się zmienił przez ostatnie kilka lat.

Jednak jeśli popatrzymy na sprzedaż smartfonów kwartalnie to da się zauważyć zmianę! Po raz pierwszy od 5 lat Apple sprzedało więcej telefonów niż Samsung w okresie, który trwa trzy miesiące. Spójrzcie na tabelkę. W czwartym kwartale 2016 roku Apple było numerem jeden z 78,3 mln sztuk sprzedanych smartfonów. Samsung w tej dziedzinie osiągnął wynik na poziomie 77,5 mln egzemplarzy. Za taki stan rzeczy można oczywiście również obwiniać klęskę Galaxy Note 7.

Apple Samsung Huawei

Oczywiście jeśli spojrzymy na cały 2016 rok to nadal bryluje Samsung. Apple okupuje pozycję drugą, a Huawei trzecią. Co ciekawe czwartą i piątą pozycję zajmują mniej znane chińskie firmy: OPPO i Vivo. LG, Sony czy HTC stanowią nic nie znaczącą resztę.

źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.