galaxy-a5-colors-970x0

 

Mając flagowego smartfona można być niemalże pewnym, że przez 2 lata będzie on aktualizowany do nowych wersji Androida. Niemalże, gdyż niektóre chińskie firmy pokazują, że nawet użytkownicy najlepszych modeli po roku nie otrzymają nowego systemu. Jednak Samsung może zdecydowanie wyłamać się poza schemat i to dobrze!

 

Otóż w pierwszym akapicie wspominałem jedynie o flagowych urządzeniach. W przypadku słabszych modeli to zazwyczaj była loteria czy otrzymają one nową wersję systemu. Jednak oryginalny Galaxy A5, który został zaprezentowany pod koniec 2014 roku może doczekać się trzeciej dużej aktualizacji – do Androida Nougat. Taka informacja dotarła już do nas wcześniej, gdy jeden z australijskich operatorów zdradził, że testują taką właśnie wersję systemu, ale tego typu proces mógł zakończyć się anulowaniem wsparcia. Jednak okazuje się, że testy przebiegły pomyślnie gdyż ten sam operator teraz zaznacza, że przewidywana aktualizacja ma szansę pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Pamiętajmy, że Galaxy A5 oficjalnie pojawił się z Androidem KitKat.

 

Mimo wszystko wciąż jest wiele pytań – czemu akurat ten model zostanie zaktualizowany przed wieloma nowszymi i lepszymi urządzeniami? Czy to będzie system dostępny tylko w Australii czy też pojawi się również jego globalna odmiana?

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.