[Wideo] Dzięki Facebookowi odświeżanie stron w Chrome jest znacznie szybsze

Aplikacje

facebook-in-chrome
Nie jest sprawą nową, że firmy współpracują ze sobą, aby ulepszyć działanie pewnych aplikacji. Szczególnie jeśli chodzi o dwóch gigantów, z których programów korzystają miliony ludzi na całym świecie. Mowa oczywiście o Google i Facebooku. Ich software okupuje nasze smartfony z Androidem. Do najpopularniejszych aplikacji należą z pewnością Facebook, Messenger czy Chrome.

Ten ostatni doczekał się ostatnio wersji 56. Jednak cofnijmy się do builda o numerze 54. Wtedy właśnie Google wprowadziło zmiany w odświeżaniu stron. Jest to między innymi zasługa Facebooka, który współpracował z deweloperami przeglądarek nad usprawnieniem wyświetlania witryn. Oczywiście zmiana ta nie jest nowa, jednak teraz możemy zobaczyć porównanie z wcześniejszą wersją Chrome’a i zobaczyć jak duży postęp został osiągnięty.

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Podczas usprawniania przeglądarki okazało się, że Chrome bardzo często wymagał ponownego zatwierdzania wszystkich zasobów w czasie odświeżania strony. Po zmianach, tylko główny zasób ulega takiemu procesowi. Efekty dają o 28% szybsze odświeżanie witryn niż wcześniej. Zresztą zobaczcie sami na zamieszczonym wideo.

źródło: androidpolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x