facebook-in-chrome
Nie jest sprawą nową, że firmy współpracują ze sobą, aby ulepszyć działanie pewnych aplikacji. Szczególnie jeśli chodzi o dwóch gigantów, z których programów korzystają miliony ludzi na całym świecie. Mowa oczywiście o Google i Facebooku. Ich software okupuje nasze smartfony z Androidem. Do najpopularniejszych aplikacji należą z pewnością Facebook, Messenger czy Chrome.

Ten ostatni doczekał się ostatnio wersji 56. Jednak cofnijmy się do builda o numerze 54. Wtedy właśnie Google wprowadziło zmiany w odświeżaniu stron. Jest to między innymi zasługa Facebooka, który współpracował z deweloperami przeglądarek nad usprawnieniem wyświetlania witryn. Oczywiście zmiana ta nie jest nowa, jednak teraz możemy zobaczyć porównanie z wcześniejszą wersją Chrome’a i zobaczyć jak duży postęp został osiągnięty.

Podczas usprawniania przeglądarki okazało się, że Chrome bardzo często wymagał ponownego zatwierdzania wszystkich zasobów w czasie odświeżania strony. Po zmianach, tylko główny zasób ulega takiemu procesowi. Efekty dają o 28% szybsze odświeżanie witryn niż wcześniej. Zresztą zobaczcie sami na zamieszczonym wideo.

źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.