Galaxy S8
No i jest, w końcu doczekaliśmy się momentu, kiedy zobaczymy Samsunga Galaxy S8 na prawdziwym zdjęciu. Obrazek ten na pewno nie jest spreparowany, ponieważ pochodzi od słynnego @evleaks, który zawsze dostarcza sprawdzonych informacji. Na fotografii widzimy bardzo charakterystyczny design. Możemy zauważyć, że skaner linii papilarnych został przeniesiony na tył urządzenia. Ponadto Koreańczycy nie pozbyli się we flagowcu złącza 3,5 mm. W końcu pojawi się też wejście USB-C (na obrazku nie jest to dobrze widoczne).

Jeżeli chodzi o pozostałe parametry techniczne, to są one zgodne z tym co pisał The Guardian. Galaxy S8 będzie miał 5,8-calowy ekran, a Galaxy S8 Plus 6,2-calowy, obydwa o nietypowych proporcjach obrazu 18,5:9. Ponadto wyświetlacz ma zajmować 83% przedniego panelu. Zatem nie powinniśmy się obawiać o zbyt duże wymiary urządzeń.

Galaxy S8 11

Sercem smartfonów ma być procesor Snapdragon 835 lub Exynosa 8895. W urządzeniu znajdzie się „jedynie” 4 GB RAM. Pamięć wewnętrzna ma wynosić 64 GB z opcją rozszerzenia o karty pamięci. Pojemność baterii to 3000 mAh dla Galaxy S8 i 3500 mAh dla Galaxy S8 Plus. Dowiadujemy się również, że aparat we flagowcu nie będzie podwójny. W Galaxy S8 pojawi się pojedynczy 12 MPx obiektyw „duo pixel” znany z Galaxy S7, ale z usprawnieniami względem tego modelu. Z przodu z kolei zobaczymy aparat 8 MPx. Dodatkowo na górze urządzenie znajdą się sensory odpowiedzialne za skanowanie tęczówki oka.

Pojawi się także wirtualny asystent, który będzie mógł przetwarzać obrazy, o czym już informowaliśmy. Warto wspomnieć o akcesoriach do telefonu. Wśród nich dostępna będzie stacja dokująca, która zamieni smartfon w komputer na wzór Microsoft Continuum.

Samsung Galaxy S8 i S8 Plus zostaną zaprezentowane 29 marca, a w sklepach pojawią się 21 kwietnia. Ich ceny to odpowiednia 799 i 899 euro.

No cóż, przyznam, że jestem trochę zawiedziony. Z pewnością przód urządzenia prezentuje się fenomenalnie, jednak mam duże wątpliwości co do skanera linii papilarnych umieszczonego na jego tyle. Szkoda, że nie udało się go zainstalować pod ekranem. Nie dziwi mnie fakt, że pojemności baterii przy podobnych rozmiarach smartfonów zostały podobne, jednak wzrost wielkości ekranu spowoduje dużo większy pobór energii. Z pewnością pomogą tutaj nowe procesory wykonane w technologii 10 nm, które są bardziej energooszczędne. Jednak mimo wszystko mam obawy co do pracy telefonu na jednym ładowaniu i ciekaw jestem pierwszych testów akumulatora Galaxy S8 i S8 Plus.

źródło: venturebeat

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.