Czym pokryty jest ekran Twojego smartfona? Gorilla Glass? Może Gorilla Glass 2? Pf, wydaje się, że jest to zeszłoroczny trend, ponieważ w 2013 roku powitamy nową trzecią generację GG. Próbki nowego materiału mają być dostępne już na targach CES, zapewne doczekamy się również pokazu jego wytrzymałości.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Tak, a Gorilla Glass 3 ma być bardzo wytrzymały, bardzo. Dokładniej o 40% zredukuje to ilość widocznych zadrapań, a włożyć trzeba będzie 50% więcej siły, by na ekranie pojawiły się widoczne ślady. Ekran będzie również 50% bardziej odporny, gdy te zadrapania w końcu się pojawią. W teorii oznacza to, że rysy które już się pojawiły nie pogłębią się. Corning nazywa to Native Damage Resistance (NDR). NDR ma zapewnić do trzech razy większą wytrzymałość. Producenci otrzymają Gorilla Glass 3 trochę później.

Źródło: corning
Krzysztof Kulpiciński