android bezpieczentwo google cel

 

Już niedługo smartfony będą ważniejsze niż nasze dokumenty, wszelkie karty bankomatowe czy też klucze do samochodu i domu razem wzięte z bardzo prostego powodu – w końcu to one docelowo mogą zastąpić wszystkie te jakże istotne rzeczy. Tym samym musimy być pewni, że aplikacja kalkulatora nie sprawi, iż utracimy to wszystko.

 

Na nowej stronie Google przygotowanej specjalnie dla deweloperów ukierunkowanych na Androida pojawił się bardzo ciekawy tekst, który w skrócie mówi, że celem Amerykanów jest ulepszanie Androida, aby ten był najbezpieczniejszym systemem na rynku. Oczywiście to wciąż nie oznacza, że będzie on w pełni bezpieczny, gdyż takiego oprogramowania nie da się stworzyć. Jednak, co robi Google w tym celu? Między innymi informuje deweloperów o nowych zagrożeniach związanych z wykorzystywanymi bibliotekami. W samym 2016 roku tego typu problemów było 11 i 90 tys. programistów z amerykańską pomocą usprawniło około 275 tys. aplikacji. Już teraz Google wspomina o kolejnych, potencjalnych 26 zagrożeniach bezpieczeństwa.

 

Mimo wszystko również zwróćcie uwagę na samą stronę dla deweloperów – zawiera ona nie tylko opisy poszczególnych funkcji, ale właśnie jest swego rodzaju blogiem zawierającym informacje o wszelkich odkryciach i zmianach. Nie jest to „sucha” dokumentacja Androida.

 

 

źródło: developer.android.com.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.