Android najbezpieczniejszym systemem – Google ma naprawdę ambitny cel

Newsy

android bezpieczentwo google cel

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Już niedługo smartfony będą ważniejsze niż nasze dokumenty, wszelkie karty bankomatowe czy też klucze do samochodu i domu razem wzięte z bardzo prostego powodu – w końcu to one docelowo mogą zastąpić wszystkie te jakże istotne rzeczy. Tym samym musimy być pewni, że aplikacja kalkulatora nie sprawi, iż utracimy to wszystko.

 

Na nowej stronie Google przygotowanej specjalnie dla deweloperów ukierunkowanych na Androida pojawił się bardzo ciekawy tekst, który w skrócie mówi, że celem Amerykanów jest ulepszanie Androida, aby ten był najbezpieczniejszym systemem na rynku. Oczywiście to wciąż nie oznacza, że będzie on w pełni bezpieczny, gdyż takiego oprogramowania nie da się stworzyć. Jednak, co robi Google w tym celu? Między innymi informuje deweloperów o nowych zagrożeniach związanych z wykorzystywanymi bibliotekami. W samym 2016 roku tego typu problemów było 11 i 90 tys. programistów z amerykańską pomocą usprawniło około 275 tys. aplikacji. Już teraz Google wspomina o kolejnych, potencjalnych 26 zagrożeniach bezpieczeństwa.

 

Mimo wszystko również zwróćcie uwagę na samą stronę dla deweloperów – zawiera ona nie tylko opisy poszczególnych funkcji, ale właśnie jest swego rodzaju blogiem zawierającym informacje o wszelkich odkryciach i zmianach. Nie jest to „sucha” dokumentacja Androida.

 

 

źródło: developer.android.com.pl


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x