Google-Assistant-Samsung-LG-HTC-SONY-HUAWEI-XIAOMI
Początek roku to zawsze gorący okres na rynku urządzeń mobilnych. W styczniu odbywają się mniej istotne targi CES w Las Vegas, a pod koniec lutego ma miejsce najważniejsza impreza dla fanów nowych technologii – MWC w Barcelonie. Większość najważniejszych producentów szykuje się do zaprezentowania w tym okresie najnowszych smartfonów.

Właśnie wtedy ma pojawić się także LG G6. Według Business Korea jednym z tzw. „killer features” smartfonu ma być Google Assistant, który usprawni obsługę urządzenia za pomocą głosu i komend. Funkcja ta znana jest z Pixeli. Przypomnę, że Google i LG podobno współpracują już także nad nowymi smartwatchami z Android Wear 2.0. Widać, że Koreańczykom bardzo zależy na wsparciu giganta.

Wygląda zatem na to, że wirtualni asystenci będą „nowościami” tego roku we flagowcach. Warto dodać, że tego typu rozwiązanie pokazało HTC w swoim urządzeniu U Ultra. Samsung z kolei prawdopodobnie przedstawi Bixby z dedykowanym przyciskiem oraz możliwością wyszukiwania informacji przy użyciu aparatu, o czym pisałem TUTAJ.

źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.