Honor 6x
Początek roku to zawsze moment wyczekiwania przez fanów Androida na aktualizację do najnowszej wersji systemu. W pierwszej kolejności, każdy producent wydaje update dla swoich najnowszych smartfonów z najwyższej półki. Na „drugi ogień” idą zazwyczaj zeszłoroczne flagowce, a dopiero potem średniaki i ewentualnie telefony budżetowe. Taką taktykę przyjął Samsung, ponieważ teraz przyszła pora na starsze modele firmy, o czym pisał Łukasz TUTAJ.

Podobnie jest z Huawei: Mate 9, Mate 8, P9 i P9 Plus otrzymały już update. Teraz czas na kolejne urządzenia wśród których znajdują się modele: Nova, Honor Note 8, G9 Plus, Honor 6X czy tablet MediaPad M3. Ostatnia kolumna w tabeli wskazuje na przewidywany termin wydania wersji Nougat dla wspomnianych urządzeń. Użytkownicy tych smartfonów będą musieli się uzbroić w cierpliwość, bowiem dominuje tu kwiecień i maj.

Huawei

Warto dodać, że druga kolumna wskazuje na początek beta testów, z kolei w przedostatniej umieszczone są daty końca tego procesu. Może to również oznaczać, że prawdopodobnie należy również liczyć się z opóźnieniami w opublikowaniu wersji finalnej Nougata dla wspomnianych urządzeń.

źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.