Samsung szykuje nowe urządzenie z fizyczną klawiaturą QWERTY. Jest sens?

Piotr Andrzejewski Newsy 2013-01-02

Obecny rynek smartfonów został zdominowany przez smukłe urządzenia z wielkimi ekranami, które z roku na rok posiadają coraz mniej przycisków. Wydaje się, że fizyczne klawiatury QWERTY to już przeżytek, a większość producentów porzuciła już produkcję urządzeń oferujących taką metodę wprowadzania tekstu.

Wygląda jednak na to, że Samsung przygotowuje następcę modelu Galaxy M Pro, który według ostatnich informacji ma pracować pod kontrolą Androida 4.0 i posiadać niewielki ekran o rozdzielczości 360×480.

Smartfon ten został zaakceptowany przez Federalną Komisję Łączności już w czerwcu zeszłego roku, lecz dopiero dziś opublikowane zostały jego pierwsze zdjęcia. Nie wiemy więc czy i kiedy zostanie wprowadzony do sprzedaży – spodziewamy się, że ten budżetowy model będzie miał swoją premierę na targach CES 2013.

Czy sądzicie, że smartfony z fizycznymi klawiaturami QWERTY mają jeszcze sens w czasach, gdy ekranowe i głosowe metody wprowadzania tekstu są już stosunkowo precyzyjne? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.

 

źródło: engadget.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x