Etui z E-Ink? Nowy patent Samsunga naprawdę mnie zainteresował

Łukasz Pająk Newsy 2017-01-18

samsung galaxy s7 edge flip cover etui

 

Samsung ma od groma wiele ciekawych patentów, ale niestety większość z nich leży na półkach i nie zapowiada się, aby szybko zostały wykorzystane w urządzeniach, które pojawią się na rynku mobilnym. Jednak tym razem może być inaczej – już podczas premiery Galaxy S8 możemy poznać ciekawe akcesorium.

 

W Sieci pojawił się patent pokazujący nowy pomysł Samsunga na rozbudowanie etui o wyświetlacz E-Ink. Jeśli nie znacie tej technologii to w skrócie jest to czarno-biały ekran pobierający energię jedynie w momencie zmiany pikseli. W przypadku urządzeń mobilnych jest to niemalże standard w czytnikach e-booków, ale także i smartfonom nie jest on obcy – pamiętacie rosyjskiego YotaPhone’a? Teraz Samsung chce skorzystać z tego rozwiązania i zamontować tego typu wyświetlacz w etui.

 

 

Niestety, ale sam patent nie zdradza w jaki sposób moglibyśmy używać tego ekranu. Czy tylko będziemy wybierać obrazek czy też będzie wbudowany panel dotykowy i większe możliwości obsługi?

 

Mimo wszystko warto zauważyć także „okno” na wyświetlacz smartfonu, które według patentu będzie prezentować powiadomienia oraz najważniejsze informacje. Oczywiście premiera niekoniecznie musi nastąpić razem z prezentacją Galaxy S8. Nie wiemy do końca, kiedy Samsung uzyskał patent na to rozwiązanie, więc równie dobrze to Galaxy Note8 może dostać tego typu akcesorium.

 

 

źródło: SamMobile


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x