ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Brawo Sony – kolejne smartfony otrzymują Androida Nougat

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
sony xperia z5 oficjalnie official compact premium

Sony nigdy nie słynęło z tego, że szybko i sprawnie aktualizuje swoje smartfony. O ile jakość wydawanych systemów stała na wysokim poziomie to Japończycy zwykle kazali bardzo długo czekać na nową wersję Androida. To nie podobało się konsumentom, którzy patrzyli jak inni producenci aktualizują coraz to słabsze i starsze modele, a ich nowy, flagowy smartfon wciąż działa pod kontrolą starego oprogramowania.

Jednak wszystko wskazuje na to, że duże zmiany w portfolio Sony wyszły na plus nie tylko dla finansów firmy, ale i dla konsumentów. Niemalże wszystkie smartfony zaprezentowane w zeszłym roku już działają pod kontrolą Androida Nougat, a teraz przyszła pora na starsze, flagowe propozycje. Seria Xperia Z5 składająca się bazowego modelu oraz odmiany Premium otrzymały dzisiaj aktualizację do nowego „Robocika” w wersji 7.0. Możemy się spodziewać, że smartfon z dopiskiem Compact również niedługo dostanie nowe oprogramowanie. Następne w kolejce są zapewne Xperia Z3+ oraz Z4 Tablet. Oczywiście Sony nie jest tak szybkie jak chociażby LG, co możecie sprawdzić w osobnym artykule porównującym tempo wydawania aktualizacji przez poszczególnych producentów, ale należy zaznaczyć, że Japończycy wyraźnie poprawili się pod tym względem w stosunku do zeszłych lat.

Szybciej nie znaczy lepiej, ale patrząc na dotychczasowe opinie na temat nowych systemów od Sony to nie ma powodów do obaw.

źródło: Xperia Blog

Sprawdź najnowsze wpisy