Brawo Sony – kolejne smartfony otrzymują Androida Nougat

Newsy

sony xperia z5 oficjalnie official compact premium

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Sony nigdy nie słynęło z tego, że szybko i sprawnie aktualizuje swoje smartfony. O ile jakość wydawanych systemów stała na wysokim poziomie to Japończycy zwykle kazali bardzo długo czekać na nową wersję Androida. To nie podobało się konsumentom, którzy patrzyli jak inni producenci aktualizują coraz to słabsze i starsze modele, a ich nowy, flagowy smartfon wciąż działa pod kontrolą starego oprogramowania.

 

Jednak wszystko wskazuje na to, że duże zmiany w portfolio Sony wyszły na plus nie tylko dla finansów firmy, ale i dla konsumentów. Niemalże wszystkie smartfony zaprezentowane w zeszłym roku już działają pod kontrolą Androida Nougat, a teraz przyszła pora na starsze, flagowe propozycje. Seria Xperia Z5 składająca się bazowego modelu oraz odmiany Premium otrzymały dzisiaj aktualizację do nowego „Robocika” w wersji 7.0. Możemy się spodziewać, że smartfon z dopiskiem Compact również niedługo dostanie nowe oprogramowanie. Następne w kolejce są zapewne Xperia Z3+ oraz Z4 Tablet. Oczywiście Sony nie jest tak szybkie jak chociażby LG, co możecie sprawdzić w osobnym artykule porównującym tempo wydawania aktualizacji przez poszczególnych producentów, ale należy zaznaczyć, że Japończycy wyraźnie poprawili się pod tym względem w stosunku do zeszłych lat.

 

Szybciej nie znaczy lepiej, ale patrząc na dotychczasowe opinie na temat nowych systemów od Sony to nie ma powodów do obaw.

 

 

źródło: Xperia Blog


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x