sony xperia z5 oficjalnie official compact premium

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Sony nigdy nie słynęło z tego, że szybko i sprawnie aktualizuje swoje smartfony. O ile jakość wydawanych systemów stała na wysokim poziomie to Japończycy zwykle kazali bardzo długo czekać na nową wersję Androida. To nie podobało się konsumentom, którzy patrzyli jak inni producenci aktualizują coraz to słabsze i starsze modele, a ich nowy, flagowy smartfon wciąż działa pod kontrolą starego oprogramowania.

 

Jednak wszystko wskazuje na to, że duże zmiany w portfolio Sony wyszły na plus nie tylko dla finansów firmy, ale i dla konsumentów. Niemalże wszystkie smartfony zaprezentowane w zeszłym roku już działają pod kontrolą Androida Nougat, a teraz przyszła pora na starsze, flagowe propozycje. Seria Xperia Z5 składająca się bazowego modelu oraz odmiany Premium otrzymały dzisiaj aktualizację do nowego „Robocika” w wersji 7.0. Możemy się spodziewać, że smartfon z dopiskiem Compact również niedługo dostanie nowe oprogramowanie. Następne w kolejce są zapewne Xperia Z3+ oraz Z4 Tablet. Oczywiście Sony nie jest tak szybkie jak chociażby LG, co możecie sprawdzić w osobnym artykule porównującym tempo wydawania aktualizacji przez poszczególnych producentów, ale należy zaznaczyć, że Japończycy wyraźnie poprawili się pod tym względem w stosunku do zeszłych lat.

 

Szybciej nie znaczy lepiej, ale patrząc na dotychczasowe opinie na temat nowych systemów od Sony to nie ma powodów do obaw.

 

 

źródło: Xperia Blog
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.