google maps aktualizacja parkingi

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Google Maps zna każdy i zapewne dla wielu osób to jest najpopularniejszy program do nawigacji. Jest darmowy, funkcjonalnością nie odstępuje nawet płatnym konkurentom. Jednak Amerykanie – co nikogo nie powinno dziwić – cały czas uaktualniają swój program i teraz przyszła pora na kolejne udogodnienie.

 

Tym razem łatwiej mają mieć kierowcy, którzy wybierają się w nieznane sobie miejsce. Zazwyczaj potrzebujemy odstawić samochód na miejsce parkingowe, ale nie mamy gwarancji, że je znajdziemy. Właśnie z tym problemem chce pomóc Google informując kierowcę o stopniu trudności zaparkowania w okolicy miejsca docelowego.

 

 

Jest to swego rodzaju urozmaicenie dostępnej od bardzo dawna informacji o natężeniu ruchu w okolicy w stosunku do „normalnej” dla danego miejsca przepustowości. Oczywiście powyższy komunikat nie daje nam zupełnej pewności na temat dostępności miejsc parkingowych i ma jedynie charakter poglądowy.

 

Mimo wszystko, jak to zazwyczaj bywa z nowościami, tytułowa zmiana nie jest dostępna dla wszystkich od razu. Nie ma znaczenia wersja aplikacji, gdyż całość jest uzależniona od ustawień amerykańskich serwerów.

 

 

źródło: Android Police
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.