Google Maps niedługo poinformuje Cię o tym, czy będzie istniała szansa na zaparkowanie

Aplikacje

google maps aktualizacja parkingi

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Google Maps zna każdy i zapewne dla wielu osób to jest najpopularniejszy program do nawigacji. Jest darmowy, funkcjonalnością nie odstępuje nawet płatnym konkurentom. Jednak Amerykanie – co nikogo nie powinno dziwić – cały czas uaktualniają swój program i teraz przyszła pora na kolejne udogodnienie.

 

Tym razem łatwiej mają mieć kierowcy, którzy wybierają się w nieznane sobie miejsce. Zazwyczaj potrzebujemy odstawić samochód na miejsce parkingowe, ale nie mamy gwarancji, że je znajdziemy. Właśnie z tym problemem chce pomóc Google informując kierowcę o stopniu trudności zaparkowania w okolicy miejsca docelowego.

 

 

Jest to swego rodzaju urozmaicenie dostępnej od bardzo dawna informacji o natężeniu ruchu w okolicy w stosunku do „normalnej” dla danego miejsca przepustowości. Oczywiście powyższy komunikat nie daje nam zupełnej pewności na temat dostępności miejsc parkingowych i ma jedynie charakter poglądowy.

 

Mimo wszystko, jak to zazwyczaj bywa z nowościami, tytułowa zmiana nie jest dostępna dla wszystkich od razu. Nie ma znaczenia wersja aplikacji, gdyż całość jest uzależniona od ustawień amerykańskich serwerów.

 

 

źródło: Android Police


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x