ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google Maps niedługo poinformuje Cię o tym, czy będzie istniała szansa na zaparkowanie

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
google maps aktualizacja parkingi

Google Maps zna każdy i zapewne dla wielu osób to jest najpopularniejszy program do nawigacji. Jest darmowy, funkcjonalnością nie odstępuje nawet płatnym konkurentom. Jednak Amerykanie – co nikogo nie powinno dziwić – cały czas uaktualniają swój program i teraz przyszła pora na kolejne udogodnienie.

Tym razem łatwiej mają mieć kierowcy, którzy wybierają się w nieznane sobie miejsce. Zazwyczaj potrzebujemy odstawić samochód na miejsce parkingowe, ale nie mamy gwarancji, że je znajdziemy. Właśnie z tym problemem chce pomóc Google informując kierowcę o stopniu trudności zaparkowania w okolicy miejsca docelowego.

Jest to swego rodzaju urozmaicenie dostępnej od bardzo dawna informacji o natężeniu ruchu w okolicy w stosunku do „normalnej” dla danego miejsca przepustowości. Oczywiście powyższy komunikat nie daje nam zupełnej pewności na temat dostępności miejsc parkingowych i ma jedynie charakter poglądowy.

Mimo wszystko, jak to zazwyczaj bywa z nowościami, tytułowa zmiana nie jest dostępna dla wszystkich od razu. Nie ma znaczenia wersja aplikacji, gdyż całość jest uzależniona od ustawień amerykańskich serwerów.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy