Bezel less
Jeżeli znacie historię Androida i Google, to zapewne słyszeliście o Andym Rubinie. Człowiek ten jest współtwórcą systemu z zielonym robotem. W momencie gdy platforma ta została przejęta przez Google, Andy Rubin kontynuował swoją pracę u giganta aż do 2014 roku.

Według agencji Bloomberg, bohater tego tekstu pracuje nad stworzeniem spółki o nazwie Essential, która będzie tworzyła mobilny hardware. Jednym z jej produktów ma być bezramkowy smartfon. Co więcej, powstał już prototyp flagowca, którego wymiary są nieco mniejsze niż u iPhone’a 7 Plus, ale dzięki temu, że nie ma on żadnych ramek – jego ekran jest większy. Ponadto wyświetlacz ma być wyposażony w 3D Touch.

To nie koniec „killer features” urządzenia. Ma ono być dostępne na rynku wraz z dodatkowymi akcesoriami na wzór Moto Mods. Jednym z nich podobno jest kamera 360 stopni. Smartfon pojawi się na rynku prawdopodobnie z systemem Android na pokładzie. Warto dodać, że w jego powstanie zaangażowani są byli pracownicy Google i Apple.

źródło: androidpolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.