ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung może jednak nie przejąć Harmana – znalazły się osoby, którym to się nie podoba

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung-harman-kupno

Harman, wielka firma skupiająca wokół siebie znane marki typu Harman Kardon, JBL, AKG i inne związane głównie z dźwiękiem oraz najwyższą jego jakością. Oczywiście to nie wszystko, co oferuje amerykańska korporacja, a teraz to wszystko miało należeć do Samsunga, który zapłacił niemałą kwotę, bo aż 8 miliardów dolarów za przejęcie Harmana.

Mogłoby się wydawać, że wszystko już zostało dopięte na ostatni guzik, ale do głosu doszli udziałowcy Harmana niezadowoleni powiązaniami z Samsungiem. Otóż uważają oni, że powyższa cena jest zaniżona. Już firma posiadająca 23% udziałów, Atlantic Investment Management ogłosiła, że jest przeciwna sprzedażowi firmy. Oznacza to, że w tym kwartale ma dojść do głosowania i oczywiście jeśli udziałowcy przegłosują zarząd Harmana to Samsung będzie niejako stratny, pomimo że Amerykańskie akcje zdecydowanie podskoczyły po ujawnieniu informacji o przejęciu. Do spotkania ma dojść jeszcze w tym kwartale, więc tak naprawdę wszelkie informacje o zastosowaniu marki Harman Kardon w Galaxy S8 możemy odrzucić.

Jeśli sprzedaż faktycznie dojdzie do skutku to ciężko o dopracowanie technologii w tak krótkim czasie i w rzeczywistości ujrzymy tak naprawdę jedynie markę, a nie rzeczywiste rozwiązania.

źródło: Androidguys

Sprawdź najnowsze wpisy