ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Plany HTC są… mocno ograniczone, ale to dobrze – nie ujrzymy w tym roku „11”

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc u play oficjalnie 7

HTC traci na popularności. Wszelkie premiery nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem jak kiedyś, sama firma zarabia coraz mniej, ale Tajwańczycy rok rozpoczęli z przytupem. Udało im się bardzo dobrze zachować tajemnice, ale producent ujawnił swoje kolejne plany.

Przede wszystkim HTC nie będzie tworzyć smartfonów na siłę. W tym roku mamy ujrzeć maksymalnie 6-7 smartfonów. To dwukrotnie mniej niż firma pokazała w ubiegłych 12 miesiącach. Mało tego, już dwa modele ujrzeliśmy (U Ultra i U Play), więc przez kolejne 11 miesięcy mamy szansę poznać jedynie 5 premier. Czy to dobry ruch? W przypadku Sony się udało, które również drastycznie zmniejszyło swoje portfolio i dodatkowo ograniczyło liczbę rynków, na których oficjalnie oferowane są smartfony z serii Xperia. Jednak to nie koniec oficjalnych informacji od HTC. Firma nie planuje wydania „11” jako następcy dla zeszłorocznego flagowego modelu. Oczywiście sam smartfon z najwyższej półki się pojawi, ale pod inną nazwą – być może z serii „U”. Do tego producent zapowiada kilka nowych modeli z serii Desire. W takim razie pod dużym znakiem zapytania stoi rodzina One – niby w plotkach przewija się One X10, ale czy ujrzy światło dzienne właśnie w takiej formie? Czas pokaże. Po cichu mówi się, że marka Vive zawita do świata smartfonów.

Mimo wszystko los HTC wciąż jest jedną wielką zagadką. Bardzo możliwe, że ten rok dla Tajwańczyków będzie decydujący – wiemy, że w drodze są nowe okulary wirtualnej rzeczywistości z serii Vive. Od nich również wiele się oczekuje.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy