screaming-smartphone

 

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Pewnie wielu z Was pamięta stare przekręty SMS polegające na wyłudzaniu pieniędzy za pomocą usług SMS Premium. Wydawać by się mogło, że oszuści już dali sobie spokój, a rosnąca świadomość społeczeństwa siłą rzeczy zażegnała ten proceder. Nic bardziej mylnego. Oszuści znów wracają z metodą dobrze znaną.
Nic nadzwyczajnego nie odkryjemy – znowu chodzi o wyłudzanie kodów, które przychodzą w SMS-ach na telefon ofiary. Działanie oszustów możecie kojarzyć, bowiem już kilka lat temu SMS-y o bliźniaczej treści trafiały do tysięcy obywateli. Niepokojące jest to, że prawdopodobnie znów mamy do czynienia z działaniami na szeroką skalę – na Facebooku informuje o tym coraz więcej osób. Przypomnijmy też treść samej wiadomości:

„Witam. Na wstepie przepraszam za klopot ale podczas rejestracji w serwisie internetowym przez moja nieuwage moje dziecko wpisalo nieprawidlowy numer telefonu i SMS dotyczacy rejestracji zamiast do nas zostal wyslany na Pani/Pana numer. Czy jest mozliwosc odeslania mi tresci SMSa pod moj numer jesli juz dotarl lub dopiero dojdzie? Jezeli nie sprawi to klopotu bede bardzo wdzieczna za pomoc, z gory dziekuje. Anna.”

 

fejk sms

 

fejs sms premium hack
Ze źródeł można się dowiedzieć, że numery oszustów to: 797567158, 515176243

 

Te dwa numery to z pewnością kropla w morzu, dlatego też jeśli dostrzegliście ten proceder u siebie lub znajomych, to podzielcie się numerami w komentarzach. Oczywiście nie musimy chyba wspominać, że odebranych kodów w żadnym wypadku nie można odsyłać – no chyba, że chcecie uszczuplić stan swojego konta o kilkadziesiąt złotych.

 

Źródło: niebezpiecznik, facebook (1, 2)

Paweł Bilski

Kinoman, podróżnik, koszykarz amator, ale przede wszystkim fan mobilnych technologii.