ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google wymusza na producentach stosowanie ich systemu powiadomień

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android nougat google uslugi play wymagania

Android to otwarty system i korzystać bezpłatnie, a zarazem legalnie może z niego każdy – odpowiednie źródła można bez problemu znaleźć w Sieci. Jednak jeśli korzystacie ze smartfonów Samsunga, LG, HTC, OnePlus, Sony i innych to macie do czynienia z odpowiednio przygotowanym oprogramowanie według wytycznych Google.

Na czym polega różnica? Oczywiście na usługach Play – te nie są dostępne za darmo i dla każdego. Google zazwyczaj razem z nowymi wydaniami Androida prezentuje nowe dokumenty pokazujące jakich wytycznych należy się trzymać jeśli chcemy mieć dostęp do chociażby sklepu Play. Zazwyczaj wielkich zmian nie da się znaleźć, ale tym razem Amerykanie postanowili postawić na swoim. Dokładniej rzecz biorąc postawili na swoim systemie powiadomień, który w Androidzie Nougat został wyraźnie usprawniony. Pojawiły się szybkie odpowiedzi, możliwość z poziomu paska edytowania ustawień wyświetlania notyfikacji z danej aplikacji czy też po odpowiednim przesunięciu uzyskanie dostępu do ustawień danego programu. Właśnie te elementy Google wymaga od wszystkich producentów stosujących usługi Play. Niby proste, ale zapewne większość chińskich firm (np.: Xiaomi z MIUI) niechętnie będzie przystosowywać się do amerykańskich wytycznych.

Czy to dobra inicjatywa? Z pewnością, gdyż programiści mogą tworzyć teraz aplikacje, których funkcjonalność będzie niemalże identyczna na wszystkich smartfonach – niezależnie od producenta.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy