Samsung Galaxy S7-6918

 

Samsung niedawno zakończył okres testowy Androida Nougat dla swoich flagowych smartfonów i użytkownicy czekali na oficjalne wydanie tego oprogramowania. Koreańczycy przerywają zmowę milczenia i już wypuścili nowy system dla niektórych użytkowników tytułowych urządzeń.

 

Aktualizacja pojawiła się w Europie, między innymi w Wielkiej Brytanii i wciąż jest to Android 7.0 Nougat, a nie 7.1 jak wcześniej zapowiadano. Najprawdopodobniej pierwszeństwo do otrzymania nowego systemu mają użytkownicy, którzy wcześniej zapisali się do otrzymywania wydań testowych. Z tego właśnie powodu widoczny na poniższych zrzutach ekranu rozmiar aktualizacji wynosi jedynie nieco ponad 200 MB. Mimo wszystko zawiera ona paczkę zabezpieczeń datowaną na styczeń. Kiedy inni użytkownicy Samsunga Galaxy S7 i S7 Edge otrzymają Androida Nougat? Tradycyjnie na to pytanie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć, ale na pewno nowy system jest „tuż za rogiem”.

 

 

W tym roku Koreańczycy ewidentnie szybciej wydali aktualizację. Dla przypomnienia, Galaxy S6 otrzymał Androida Marshmallow w marcu ubiegłego roku. Ta zmiana może być spowodowana chociażby późniejszą datą premiery Galaxy S8, którego najprawdopodobniej ujrzymy dopiero w kwietniu.

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.