Problem drenażu baterii smartfonu przez Facebooka i Messengera został prawdopodobnie rozwiązany

mm Adam Lulek Aplikacje 2017-01-12

Facebook 1

 
Ostatnio pojawiły się dwie informacje, które nie powinny napawać optymizmem użytkowników Facebooka i Messengera. Jedna z nich dotyczyła prawdopodobieństwa wprowadzenia reklam do filmów oglądanych na portalu. Pisałem o tym TUTAJ. W drugim newsie mogliście przeczytać o drenażu baterii w smartfonach wywołanych aplikacją Facebooka i Messengera. Na ten temat pisał Łukasz TUTAJ.
 
Wygląda na to, że ta ostatnia sprawa została rozwiązana w przypadku Messengera. Na narzekania użytkowników dotyczące Facebooka i Messengera odpowiedział bowiem David Marcus, który dowodzi zespołem deweloperskim komunikatora. Poinformował on, że problem związany był z serwerem i został naprawiony. Nie sprecyzował on jednak, czy dotyczy to także Facebooka. Jeżeli wciąż macie problemy z programem, powinien pomóc Wam jego restart.
 


 
Miło, że ekipa Facebooka cały czas monitoruje to, co się dzieje z ich programami i stara się naprawić możliwe błędy. Przyznam, że mnie on nie dotyczył, ponieważ nie zauważyłem nadmiernego rozładowania smartfonu w ciągu dnia, ale np. Łukasza telefon pracuje nie tak jak zwykle. Ciekaw jestem czy Wy także mieliście problemy z tymi „niesfornymi aplikacjami”.
 
źródło: phonearena • Tomasov

  Mi jeszcze FB jest potrzebny na pół roku a później BAJ BAJ FB 🙂 wtedy telefon powróci do normalnego działania 🙂

 • lukas_bukowski

  FB i ich komunikator to przerośnięte kobyły, które pochłaniają baterię i RAM a same są przepakowane. Zawsze mnie to dziwi, że mając po swojej stronie takie zasoby programistów i gotówki, nie są wstanie zoptymalizować do maksimum swoich apek a przede wszystkim odchudzić je itd.

  • Jumperone

   Ludzie i tak będą z nich korzystać więc po co mają się męczyć 🙂 lepiej dodać jakąś koszykówkę albo kolejne szachy

  • stark2991

   Dokładnie to samo myślę o tym od dłuższego czasu 🙂

 • Marcin Lubke

  Problem na pewno dotyczył też Facebooka – u mnie obydwie aplikacje zabierały cały czas po 25-30% procesora. Faktycznie problem został rozwiązany, ale jeśli głupi błąd po stronie serwera, nawet bez aktualizacji aplikacji, potrafi doprowadzić do zżerania baterii w takim tempie, to ja dziękuję. Aplikacje co prawda zostawiłem „w razie czego”, ale uśpione, a póki co korzystam z fb lite lub ze strony.

 • szczwany

  Ja nigdy nie używałem aplikacje FB. Ale messengera owszem!
  Mnie problem niedotyczył, mam zainstalowany messageer w wersji 74.00 z apkmirror 🙂

  Wkurza mnie jedynie opera, zepsuli ją strasznie. Kiedyś kiedyś mogła odtwarzać YouTube w tle, teraz nie może… Ktoś może wie jaka to była wersja?

  • cukru

   Nie wiem która wersja opery to była, ale Firefox też potrafi odtwarzać YouTube w tle, polecam wypróbować.

 • Rav-X

  Za późno, apki FB i Messengera poszły do kosza. Na razie mam wgrany FB Lite, a jak będę miał dłuższą wolną chwilę, to żegnam się z FB z którego i tak bardzo mało korzystam.