Zainstaluj Google Assistant na swoim smartfonie – nowa wersja wymaga już tylko roota

mm Łukasz Pająk Aplikacje 2017-01-11

assistant-635x343

Google Assistant to funkcja dostępna na wyłączność dla Pixeli. Inne smartfony na razie z pewnością nie dostaną nowego asystenta głosowego od Google, ale przecież mamy do czynienia z Androidem, czyli systemem dającym się modyfikować na każdej płaszczyźnie. W takim razie czemu nie zainstalować ekskluzywnych możliwości amerykańskich smartfonów?

Tak, już od dłuższego czasu jest to możliwe, ale sprawiało wiele problemów. Przede wszystkim należało zmienić nazwę modelu, a i tak nie mieliśmy gwarancji, że wszystko będzie poprawnie działać – szczególnie wywoływanie stwierdzeniem „Ok, Google”. Jednak wystarczyło tylko poczekać i już na XDA znalazła się odpowiednia paczka eliminująca wszelkie niedogodności poprzednich rozwiązań. Oczywiście w tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla autora modyfikacji. Do rzeczy – z następującego linku pobieramy samą paczkę: Klik! Następnie przechodzimy do Recovery, czyścimy pamięć cache (nie tracimy danych) i instalujemy pobrany wcześniej plik. Gotowe, uruchamiamy smartfona i już możemy cieszyć się Google Assistant. Jedyne wymagania to oczywiście dostęp do prawa roota i Android Nougat.

Pamiętajmy, że nowa propozycja Amerykanów w stosunku do Google Now znacznie się różni, ale jeśli spojrzymy na to pod kątem Polaków to tak naprawdę nic się nie zmieniło, gdyż wszelkie nowości dostępne są jedynie w języku angielskim.

PS. W razie problemów z działaniem może się okazać edycja pliku build.prop poprzez uwzględnienie następującej linii:

ro.opa.eligible_device=true • Just a guy :)

  Jasne… będę rootował telefon, żeby asystenta wgrać:D
  Po jaką cholerę mi ten szajs? Po nic…
  A będzie problem z płatnościami np w iko.

 • Daniel

  Emmm. Czemu piszecie o tym jak w wersji beta pojawiła się już opcja dotycząca Googla Assistant? Bez roota i grzebania w kodzie. https://uploads.disquscdn.com/images/a7db5a4bc024508cb055f235b7308fbdd353cca8192752e34c2c3db8202e2063.jpg

 • Piotr
  • WSZR

   To jest Now On Tap, a nie Google Assistant. I nie wiem po co ci do tego Magisk.

 • teges

  Po tym jak widziałem jak działa w Google allo, to nie chce mi się bawić.

 • SZOPENRAPU

  Już wcześniej można było tylko z rootem używać, i również na Marshmallow, wystarczył Lucky Patcher.

  • Łukasz Pająk

   Z tego, co się orientuję to nie działały poprawnie wszystkie komendy.

  • Misiek

   Naprawdę? Ale jak to trzeba było zainstalować? Masz może poradnik? Działał?

   • WSZR

    Właściwie to wystarczyło zainstalować Lucky Patchera i wybrać patchowanie zewnętrznym patchem aplikacji Google. Działało jak działało, w języku polskim według mnie szkoda zachodu na to, odpowiedzi na pytania czytelniejsze dla mnie są w Google Now. Takie pytanie o pogodę to tylko mała informacja aktualnych warunków w Asystencie Google, i oczywiście mowa, a w Google Now jest karta z aktualnymi warunkami, najbliższą pogodą itd.

 • Vortuks

  Wymaga tylko ROOT’a.. A poradnik z recovery 😛

  • Łukasz Pająk

   Root może się przydać do edycji build.prop – zapomniałem dodać w pierwszej wersji tekstu, już wszystko powinno być jasne 🙂

   • Pietr

    Wymagania to custom recovery i ew. root. A nie dam root bo może okazać się opcjonalny.