ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Zainstaluj Google Assistant na swoim smartfonie – nowa wersja wymaga już tylko roota

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
assistant-635x343

Google Assistant to funkcja dostępna na wyłączność dla Pixeli. Inne smartfony na razie z pewnością nie dostaną nowego asystenta głosowego od Google, ale przecież mamy do czynienia z Androidem, czyli systemem dającym się modyfikować na każdej płaszczyźnie. W takim razie czemu nie zainstalować ekskluzywnych możliwości amerykańskich smartfonów?

Tak, już od dłuższego czasu jest to możliwe, ale sprawiało wiele problemów. Przede wszystkim należało zmienić nazwę modelu, a i tak nie mieliśmy gwarancji, że wszystko będzie poprawnie działać – szczególnie wywoływanie stwierdzeniem „Ok, Google”. Jednak wystarczyło tylko poczekać i już na XDA znalazła się odpowiednia paczka eliminująca wszelkie niedogodności poprzednich rozwiązań. Oczywiście w tym miejscu należą się wielkie podziękowania dla autora modyfikacji. Do rzeczy – z następującego linku pobieramy samą paczkę: Klik! Następnie przechodzimy do Recovery, czyścimy pamięć cache (nie tracimy danych) i instalujemy pobrany wcześniej plik. Gotowe, uruchamiamy smartfona i już możemy cieszyć się Google Assistant. Jedyne wymagania to oczywiście dostęp do prawa roota i Android Nougat.

Pamiętajmy, że nowa propozycja Amerykanów w stosunku do Google Now znacznie się różni, ale jeśli spojrzymy na to pod kątem Polaków to tak naprawdę nic się nie zmieniło, gdyż wszelkie nowości dostępne są jedynie w języku angielskim.

PS. W razie problemów z działaniem może się okazać edycja pliku build.prop poprzez uwzględnienie następującej linii:

ro.opa.eligible_device=true

Sprawdź najnowsze wpisy