To już przesada – na Facebooku mają się pojawić reklamy podczas oglądania wideo!

mm Adam Lulek Aplikacje 2017-01-11

facebook-ads

 
Facebook to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych. Jego użytkownicy mają dostęp do strony również poprzez aplikację mobilną. Ta jednak nie ma łatwego życia. Wielu korzystających skarży się na jej lagi i prądożerność. O tej ostatniej przypadłości pisał Łukasz TUTAJ.
 
Jak by tego było mało, to prawdopodobnie nadchodzi nowość i to taka, z której raczej nie będziemy zadowoleni. Według dzisiejszych informacji Facebook planuje wprowadzić reklamy, które będą wyświetlane po dwudziestej sekundzie trwania wideo. Jednak mają się one pojawiać jedynie na filmach dłuższych niż półtorej minuty.
 
Pomysł wprowadzenia takiego rozwiązania jest chyba oczywisty. Miliardy klipów są wyświetlane na Facebooku, a firma nie czerpie z tego ani grosza. Dzięki wprowadzeniu reklam, przychody giganta znacznie wzrosną, ponieważ ma on otrzymywać 55% udziałów z każdej z nich podobnie jak YouTube. Warto przypomnieć, że sam wiceprezes Facebooka przyznał w zeszłym roku, że „w następnych miesiącach będziemy rozszerzać reklamy do przekazów na żywo, a na początku 2017 roku mamy nadzieję, że uda nam się podzielić informacjami dotyczącymi zastosowania tego rozwiązania w normalnych filmach”.
 
źródło: phonearnea • Kitsune

  Nawet jeśli reklamy będą dotyczyć filmików od „1:30”, to będzie to mocno wnerwiające… jakby było mało reklam na FB!!

 • Miki Gry

  Reklamy podczas transmisji na żywo ? Ciekawe jak. Oglądam transmisję , po czym reklama (a transmisja idzie dalej) , koniec reklamy i wracamy do transmisji i jesteśmy w d. bo przez reklamę nie wiemy , co się podziało… GRATULACJE

 • Antonio Facaldo

  Przesada? Raczej dziwne że dopiero teraz to robią. Fejsik to jedna wielka KOMERCYJNA korporacja, ma zarabiać i nic więcej się nie liczy. Nie liczy się użytkownik (o ile nie płaci), nie liczą się rządy (o ile nie płacą), nie liczą się fanboje(o ile nie płacą), hejterzy(o ile nie płacą), posty, informacje rzetelne czy nierzetelne (o ile nie były zasłonięte płatną reklamą) itd. 🙂
  A wyznawcy tej i wielu innych korpo są święcie przekonani, że oni to wszystko dla nich robią – no i śmiechłem.

 • flo89

  Na całe szczęście Adguard załatwi sprawę. Choć itak z FB nie korzystam.

 • Grzegorz93

  Już prawie nie korzystam z FB i to chyba najwyższy czas usunąć konto. 🙂

  • Maxik

   Właśnie to samo chciałem napisać. Za każdym razem jak wchodzę teraz na Facebooka to strasznie wieje nudą … fajne to to było kilka lat temu 🙂

 • Ironpiter

  Chodzi o to by kase trzepac za reklamy dla Marka

 • iMiFUN

  Jak tak ma byc to zamiast wrzucac na FB bede wrzucal na YT i tylko linka wklejal.. W dodatku player YT jest o 100% lepszy od FB.

 • stark2991

  A tak się chwalili że na FB nigdy nie będzie reklam…

 • wojted

  Coraz rzadziej tam zaglądam. Czas będzie chyba zlikwidować konto. Nie dość, że cenzura i nie można się wszystkim ze znajomymi podzielić to teraz jeszcze to.

 • gumis

  Dobrze, że nie mam konta na FB. Amen.