pokemon-go-ban

Pokemon GO to jedno z największych mobilnych oraz growych wydarzeń 2016 roku. Gra w krótkim czasie zdobyła serce graczy na całym świecie i zachęciła ich wszystkich do spacerowania. Niestety zabawy z produkcją nie zawsze były odpowiedzialne. Władze w Chinach właśnie na to zareagowały.

 

Rozszerzona rzeczywistość ma potencjał. W świetny sposób został on ukazany właśnie przez tytuł studia Niantic Labs. Pokemon GO zaangażowały graczy do tworzenia grup, integrowania się oraz wspólnych wypadów poszukiwawczych rzadkich stworków. Taki model gry może jednak powodować pewne zagrożenia. Nie raz, nie dwa słyszeliśmy o wypadkach na autostradzie czy potrąceniach przez samochód, bo ktoś zapatrzył się w ekran swojego smartfonu.

 

Chiński rząd postanowił wyłączyć możliwość grania w Pokemon GO oraz produkcje podobne czy po prostu sklonowane. Uznał, że rozszerzona rzeczywistość jest groźna dla ludzkiego życia i dopóki zagrożenie ze strony AR będzie tak wysokie, dopóty nie będzie możliwości cieszyć się nimi na terenie Chin. Mimo iż popularność Pokemon GO drastycznie spadła z powodu wtórności, widać, że są na świecie miejsca, w których wciąż gracze nie potrafią oderwać się od ekranu.

 

źródło: Gizmochina

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.