android-froyo-logo

 

Android 2.2 Froyo to obok Eclair wersje, od których zapewne większość z Was zaczynało swoją przygodę z „Robocikiem”. Nie da  się ukryć, że wtedy nowości wprowadzane przez Google były swego rodzaju bardziej zauważalne, ale też nieregularnie wydawane. Mimo wszystko mrożony jogurt znika właśnie ze statystyk.

 

Dokładniej rzecz biorąc z wykresu skierowanego deweloperom aplikacji na Androida. Przedstawia on udział poszczególnych wydań mobilnego systemu Google i właśnie w styczniu 2017 roku, po niemalże 7 latach od prezentacji, Froyo osiągnęło mniej niż 0,1 udziału w sklepie Play. Kogoś to dziwi? Zapewne nie.

 

google-android-dystrybucja-fragmentacja-styczen-2017-froyo

 

W stosunku do zeszłego miesiąca to Android Marshmallow najwięcej zyskał na popularności i jest niemalże na co 3 urządzeniu. Z kolei Nougat został przez Google podzielony na dwie wersje, które łącznie wciąż nie osiągnęły 1% udziałów, pomimo że niektórzy producenci już wydali odpowiednią aktualizację i nie bazujemy tylko na Nexusach (oraz Pixelach).

 

Warto zaznaczyć, że Android Froyo jest najstarszym systemem, który wspiera sklep Play, a więc miał możliwość pojawienia się na powyższym wykresie. Teraz czekamy na „śmierć” Gingerbreada, czyli kolejnego przełomowego w swoim rodzaju systemu.

 

 

źródło: Android Developer

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.