[Wideo] Prototypy pierwszego iPhone’a wraz z systemem operacyjnym nie grzeszyły urodą

mm Adam Lulek Newsy 2017-01-11

iphone
W związku z dziesięcioleciem iPhone’a w Internecie pojawia się wiele artykułów na ten temat. W końcu nie sposób pominąć okrągłe urodziny jednej z najpopularniejszych linii smartfonów na świecie. Nie omieszkałem o tym wspomnieć w jednym z ostatnich moich wpisów. Możecie go zobaczyć TUTAJ.

Zatem raz jeszcze powróćmy do historii, tym bardziej że w Internecie pojawiły się filmy, na których widzimy prototypy pierwszego iPhone’a. Możemy zauważyć również bardzo wczesną wersję systemu operacyjnego, która wygląda wręcz koszmarnie. Jego nazwa w przypadku prototypu P1 to Acorn OS z logiem żołędzia widocznym na wideo. Najbardziej dziwnym pomysłem tego projektu wydaje się próba wdrożenia koła do nawigacji znanego z iPodów, ale w formie dotykowej.

Warto dodać, że prototyp P2 był tym, który urzekł Steve’a Jobsa i to nad jego rozwinięciem skupiły się prace. Widzimy tutaj prosty dotykowy interfejs, który ewoluował w iOSa.

źródło: phonearena • Sebosz

  Sterowanie kółkiem pewnie wzięło się stąd, że wymagał tego system wzięty z iPoda. Taka jest moja teoria.
  BTW. „Prototypy pierwszego iPhone’a wraz z systemem operacyjnym nie grzeszyły urodą”. A widzieliście telefon „Era G1”?

 • Jumperone

  od czegoś trzeba zacząć 🙂

 • stark2991

  Te prototypy są dość dziwne. Sterowanie kółkiem nie takie głupie ale Jobs pewnie wyrzucił gościa za drzwi jak zobaczył że na 3.5″ calowym ekranie interfejs zajmuje 1/3 powierzchni bo cały czas wyświetla się kółko na niebieskim tle. A drugi prototyp przywodzi na myśl telefon dla seniora z Biedronki 😀 Interfejs projektowany w Paincie chyba, kolory nawet z tych podstawowych. Dobrze że finalnie było co innego. Btw zwróciłem uwagę na to przewijanie palcem na ostatnim filmie – tak się robi do dziś, nawet ta animacja gdy dotrzemy do końca listy i treść się „odbija” i wraca do krawędzi jest dzisiaj identyczna, także w Androidzie. Nieźle.

 • teges

  Funkcjonalność została chyba na podobnym poziomie 🙂x